Saksamaa võitis Google’i toetuse viipeliidese arendamiseks

Saksamaal asuv Karlsruhe tehnoloogiainstituut (KIT) pälvis Google’i toetatud uurimistoetuse käsikirjatehnoloogia arendamiseks, mida saab rakendada paljudes seadmetes. Ă•hukirjutamine – kirjutatud õhus, liberaalses tõlkes – on kolmemõõtmeline õigekirjavorm, mida saab teha käsitsi ja ilma et oleks vaja kontakti teiste fĂĽĂĽsikaliste elementidega.

Saladus peitub kinnastes, mis kuuluvad riiete moodi “kantavate” vidinate kategooriasse. Seade on varustatud anduritega, mis fikseerivad asjakohased liikumised ja tõlgivad need tekstiks. Siiani on sĂĽsteem juba võimeline tunnistama ja tõlkima suurtähtedega terveid lauseid ĂĽle kaheksa tuhande sõnalise pihtimusliku sõnaraamatu.

Teadlased leiavad, et praegu kasutatava virtuaalse klaviatuuri suuruse vähendamine on ebamugav ja et kirjutamisprotsessi lihtsustamiseks on vaja kolmemõõtmelist õigekirja, kasutades kiirendusmõõturit ja güroskoopi.

Veamäär osutub madalaks ka arendatavate projektide puhul. 11% juhtudest ei suutnud Airwriting kirjutatavat sõna täpselt tuvastada, see tulemus langes 3% -ni veani, kui seade õppis inimest kasutama.

“Erinevalt kaamerapõhistest sĂĽsteemidest on need andurid väga väikesed, liikuvad ja võimsad,” ĂĽtles ĂĽks uurimisega seotud õpilastest Christoph Amma. Teiseks eeliseks on anduri võime ära tunda erinevaid liikumisviise – täht tunneb ära, kuid supi kloppimine mitte.

Rakendamise osas illustreerivad toodud näited, kui lihtne on väikeste ekraanidega prillidel teksti vormingus sisu suhelda, otsingumootorite hiiglase välja töötatud projekt, mille liides on paranenud.

KIT-ile antud Google’i teaduskonna teaduspreemia väärtus on 81 000 dollarit.

Liikumistuvastustehnoloogia võib tähistada mobiilsete ja personaalarvutite tulevikku. Leap Motion on üks sellistest projektidest, mis kasutab arvutis toimuvate ülesannete juhtimiseks žeste, samal ajal kui Sony on Xperia Solal kasutusele võtnud hõljuva tehnoloogia.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi