Saksamaal tehti esimese 24 tunni jooksul 6,5 miljonit jälgimisrakenduse allalaadimist

Alates teisipäevast saavad riigi kodanikud Saksamaal vabatahtlikult installida ametlikke kontaktide jälgimise rakendusi, mille eesmärk on võidelda COVID-19 pandeemia vastu. Corona-Warn-App nimega ja käivitas selle teisipäeval ning registreeris esimese 24 tunni jooksul 6,5 miljonit allalaadimist.

Garantii andis Saksamaa tervishoiuminister Jens Spahn Twitteri konto kaudu. Poliitikute arvates peaksid need väärtused “motiveerima kodanikke rohkem osalema”, arvestades, et “COVID-19 piiramine on meeskonnamäng”.

Reutersi tsiteeritud riigisekretär Dorothee Bär rõhutas selle nädala alguses ideed, et rakenduse kasutamine oli täiesti vabatahtlik. Jälgimisrakendusena kasutab see rakendus Bluetooth-tehnoloogiat võimalike kontaktide tuvastamiseks COVID-19-ga nakatunud inimestega.

Portugalis peab rakendus COVID STAWAY olema rakendus, mis saab valitsusasutustelt kontaktide jälgimiseks pitseri ja testib Google’i ja Apple’i API-de integreerimist. Nii on ette nähtud, et teiste kasutajate läheduses olevad olukorrad registreeritakse turvalisel viisil, tagades privaatsuse, nii et nakatunud isikuga riskikontaktis olles saaks neid hoiatada ja testimisele edasi anda.