“Salvesta .org”. Domeeni ei halda enam vabaĂĽhendus, kuid keegi soovib selle ostu peatada

Alates 2002. aastast on .org-i kogukonda juhtinud teatud valitsusvälised organisatsioonid (MTÜ-d), kuid see tegelikkus peaks muutuma 2020. aastal, nagu kaks nädalat tagasi teatasid Interneti-selts ja avaliku huvi register. Pärast mõningase kriitika ilmnemist oli isegi veebisait, mis lisas eraettevõtete keeldumise ostmisest ja palus Interneti-kasutajatel alla kirjutada kirjale, milles nad palusid, et seda ei juhtuks.

Interneti valitsusväline organisatsioon ja avaliku huvi avalik huvi teatasid hiljuti lepingust omakapitali investeerimisfirmaga Ethos Capital, paljastades, et nad omandavad avaliku huvi osaluse, mis hõlmab domeeni .org 13. novembri avalduses, milles ta selle teada andis, selgitas vabaühendus, et ettevõtte ettepanek ilmus selle aasta septembris ja tehing peaks eeldatavasti lõpule jõudma 2020. aasta esimeses kvartalis.

“See on Interneti-ĂĽhiskonna registri ja avaliku huvi jaoks oluline ja põnev areng,” ĂĽtles avaliku huvi registri (PIR) registri moodustava organisatsiooni Internet Society president ja tegevjuht Andrew Sullivan. Ja kirja saaja eest vastutab just see inimene.

Kuid uuemas väljaandes on Interneti-selts selgitanud, et Ethos Capital on pĂĽhendunud sellele, et .org oleks PIR-i missiooni kohaselt “kõigile kättesaadav ja taskukohane”. Praegu võib umbes 10 USA dollari eest uutele domeenidele hakata igal aastal lisanduma 10%, mis tähendab iga uue domeenis .org registreeritud uue domeeni dollarit. “Nende väärtustega on .org jätkuvalt ĂĽks turul kõige kättesaadavamaid domeene,” kirjutas Interneti-selts väljaandes.

Praeguseks pole siiski 6764 inimest endiselt rahul, nii et nad kirjutasid alla kirjale, mis on saadaval veebisaidil Save .org. Dokumendis väidetakse, et .org-i mõjutavad otsused tuleks teha konsulteerides kõigi kogukonna vabaĂĽhendustega, mida “kontrollib kogukonna juht”. Ja kui Interneti-ĂĽhiskond ei saa enam olla see juht, “peab ta” õige asendaja “leidmiseks tegema koostööd valitsusväliste organisatsioonide kogukonna ja määratud nimede ja numbrite Interneti-korporatsiooniga (ICANN).

Milles on probleem?

Ăśks klientide mure on registreerimistasude võimalik tõus ilma ICANNi või .org-i kogukonna heakskiiduta, “mis seaks paljud vähem rahalisi vabaĂĽhendusi raskesse olukorda kõrgemate tasude maksmise valimise või .org-domeenide legitiimsuse ja brändi tuntuse kaotamise vahel”.

Samuti pole teretulnud võimalus arendada ja rakendada ĂĽhepoolseid õiguste mehhanisme ilma .org-i kogukonnaga nõu pidamata. “Kui neid mehhanisme pole koostöös valitsusväliste organisatsioonidega hoolikalt loodud, võivad nad seaduslikku mittetulunduslikku tegevust täielikult tsenseerida,” ĂĽtlesid nad.

save .org “data-title =” save .org – “Salvesta .org”. Domeene ei halda enam vabaĂĽhendused, kuid keegi soovib selle ostu peatada – SAPO Tech ”> salvestage .org

Teine kriitika puudutab võimu rakendada domeeninimede peatamise protsess, tuginedes väidetele “tegevus on vastuolus kehtiva seadusega”. Sellega seoses rõhutati kirjas, et valitsusväliste organisatsioonide huvid peavad rääkima valjemini kui rahalised.

Organisatsioone peaks juhtima juht, kes asetab valitsusväliste organisatsioonide vajadused kasumist suuremaks, vastavalt petitsioonile

Ka vabaĂĽhendus ICANN andis domeeni Interneti-seltsile 2002. aastal, aastal, mil Interneti-selts asutas PIR-i. Ja nagu kirjas meenutatakse, oli sel ajal vabaĂĽhenduse president ja tegevjuht Lynn St. Amour lubas, et MTĂś-d julgustab ka edaspidi .org.