Samsung alustas 7nm kiibi tootmisega. Juba tulevikust 3 nm-st

Praegu on pooljuhtide tootmise liider Samsung teatanud täna uue 7LPP (Low Power Plus) protsessori arendusprotsessi lõpuleviimisest. Tegemist on 7 nanomeetrise kiibiga, mille tootjad on viimastel kuudel “kastnud” äärmusliku ultraviolett-litograafia (EUV) tehnikat kasutades. See tehnoloogiline areng avab ukse 3nm kiibi tuleviku kavandamiseks, öeldi ettevõtte avalduses.

7nm kiibid, mille “vahvlid” täna tootmisse lähevad, hõivavad eelmise põlvkonnaga võrreldes umbes 40% vähem pinda. Praktikas võimaldavad uued kiibid suurendada efektiivsust 40%, saavutades kuni 20% suurema jõudluse või kuni 50% energiasäästu, võrreldes 10nm tehnoloogiaga.

samsung tech “data-title =” samsung tech – Samsung hakkas tootma 7 nm kiipe. Juttu juba 3 nm tulevikust – SAPO Tech ”> samsung tech

See tehnoloogia on ettevõtte kohustus pakkuda kiipvalmis tootjaid tulevaste 5G, tehisintellekti, IoT, andmekeskuse, võrgu- ja autotööstuse jaoks.

2020. aastal loodab Samsung suurendada uute kiipide tootmisvõimsust, et vastata turu vajadustele, kui tuleb uus põlvkond protsessoreid. Tehnoloogia sisaldab ka kontrollivahendeid, mis võimaldavad defektseid komponente avastada ja eemaldada juba varases tootmisetapis.