Samsung andis Euroopas konkurentidele vaherahu ja lubas kohtuprotsessi vältida

Samsung andis Euroopas konkurentidele vaherahu ja lubas kohtuprotsessi vältida

Euroopa juurdlused algasid 2012. aastal, Lõuna-Korea tootjate ja Apple’i vahelise patendisõja haripunktis. Euroopa Komisjon tuvastas Samsungi seisukohas tõendeid oma valitseva seisundi kuritarvitamise kohta, mis pöördub jätkuvalt kohtusse alati, kui konkureeriv ettevõte kasutab oma portfellis patenti.

Kõne all on turustandarditega seotud patendid, mida on paljudes olukordades võimatu vältida. Seda tüüpi probleemide pidevate kohtuvaidluste vältimiseks on olemas litsentsimissüsteem (FRAND), mis kompenseerib ettevõtted, kes annetavad oma intellektuaalse omandi turunormiks muutuvale tehnoloogiale. Samsung on korduvalt otsustanud seda võimalust eirata ja pöörduda otse kohtusse.

Euroopa Komisjon nägi selles praktikas kuritahtlikku käitumist ja palus ettevõttel võtta rida kohustusi, mis oma õigusi kaitstes ei piira innovatsiooni piirkonnas. Kui Samsung ei nõustu, võidakse talle trahvida kuni 18 miljonit eurot.

Pärast seda, kui eelmise aasta oktoobris avastati tootja esimene ettepanek, mida Euroopa Komisjon pidas ambitsioonikaks, on nüüd lõpuks vastu võetud kokkulepe, mille kohaselt Samsung lubas mitte jätkata tellimusi (müügi edasilükkamiseks mõeldud meetmeid), mille eesmärk on konkurendi tegevus peatada. hõlmab nutitelefonides ja tahvelarvutites kasutatavaid põhipatente.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi