Samsung investeeris 53 miljardit võitu konkureerivatesse ettevõtetesse

Samsung investeeris teise Lõuna-Korea nutitelefonide ja elektrooniliste komponentide arendamisele spetsialiseerunud ettevõttesse Pantech 53 miljardit võitu, umbes 36,73 miljonit eurot. Mõlemad tehnoloogiad on Aasia turul konkurendid ja Samsung on otsustanud tagada konkurentsi strateegilise positsiooni.

Investeerimisväärtus tagab Lõuna-Korea ettevõttele 10% osaluse Pantechis. Omandamisega sai Samsungist Lõuna-Korea tootja suuruselt kolmas aktsionär. Kuid Samsung kinnitas järgmisele veebile, et ta võtab ettevõttes passiivse positsiooni ja ei pane Pantechi sees mingeid plaane kehtestama ega piirama.

Galaxy liini eest vastutav ettevõte loodab saada sünergiat selle ettevõttega, eriti riistvara, näiteks nutitelefonide ja tahvelarvutite arendamisel ja ehitamisel.

Pantechi poolel tervitati tehingut positiivselt, hoolimata asjaolust, et ettevõttel on tugev esindatus Aasia turgudel, on ettevõttel mõned lahendamata võlad, mida investorid ja pangalaenuandjad sageli “varjavad”.

Pantechi 10% suurune väljaost toimub nädalaid pärast seda, kui Samsung investeeris ka Sharpi. Märtsi alguses omandas Lõuna-Korea tootja 3% osaluse tehnoloogias, mis on spetsialiseerunud kõrgekvaliteediliste ekraanide tootmisele ja mis varustab konkureerivat Apple’i.

Strateegiaga kindlustada konkurentide või rivaale tarnivate ettevõtete positsioonid võtab Samsung lõpuks kasu nii enda kui ka teiste turul olevate konkurentide edukusest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi