Samsung kaebas Brasiilias kohtusse kehvade töötingimuste pakkumise

See protsess pĂ”hineb kontrollide tulemustel, mis tuvastavad “tĂ”siseid” tööjĂ”u vÀÀrkohtlemisi tehases, kus töötab umbes 6000 töötajat ja tarnitakse kogu Ladina-Ameerikat.

NĂ€idatud kĂ”rvalekallete hulgas oli vĂ€simusest taastumiseks hingetĂ”mbepuudus; korrapĂ€rased ĂŒletunnitöö taotlused; soodustingimusteta tasulised nĂ€dalapausid; töö riiklikel ja usupĂŒhadel; töökohtade planeerimise puudumine istekohtade jaoks.

Aruande kohaselt allutati töötajaid sageli töötundidele, mis ulatusid kuni 15 tunnini pÀevas (kellest 10 seisid), sageli 27 pÀeva jÀrjest.

RSI-st (korduv tĂŒvevigastus) pĂ”hjustatud probleemide vĂ€ltimiseks peavad nad tegema minutis veel kolm korduvat liikumist Brasiilia seadustega kehtestatud piirmÀÀrast rohkem.

RĂ”hutades, et vabriku kohta on muudel juhtudel tehtud töötajate pĂ”hiĂ”iguste rikkumise kohta kĂŒmneid dokumente, leidis prokuratuur, et „kohtualusel (Samsungil) polnud kavatsust jĂ€rgida tööseadusi ja kohandada oma töökeskkonda,“ ĂŒtles protsess.

Lisaks on LĂ”una-Korea ettevĂ”tetele Brasiilias alates 1996. aastast kehtinud töötervishoiu ja tööohutuse eeskirju 162 korda instrueeritud, “mis vĂ€listab igasuguse vĂ€ite selles mĂ”ttes, et kontrollid ei ole suunavad”, dokumendis, mida tsiteerib BBC Brasil .

Samsung, kes vĂ”ib-olla peab maksma kollektiivse moraalse kahju hĂŒvitamiseks 250 miljonit dollarit, on öelnud, et analĂŒĂŒsib auhindade jagamise protsessi “tĂ€ielikus koostöös Brasiilia ametivĂ”imudega”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi jÀrgi