Samsung: Komponentide müük aitas registreerida kõige tulusama teise kvartali

Vaatamata Galaxy Note 7 loole ja Samsungi ühe tippametniku arreteerimisele ei näi ettevõtte tegelasi skandaal karistavat. Tehnoloogia finantseerimise tulemused selle aasta esimeses kvartalis näitavad seda.

Sel perioodil kasvas Lõuna-Korea hiiglase ärikasum eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 48% ja ulatus 9,9 miljardi võidetud väärtuseni, umbes 8,02 miljardi euroni. Ettevõtte finantsdokumentide põhjal on see ettevõtte ajaloo esimene ja kõige kasumlikum kvartal. Kokku on sellest saadav tulu ligi 41 miljardit eurot.

Ehkki enamik meediale suunatud ettevõtteid piirdub olmeelektroonika segmendiga, võlgneb Samsung selle kasvu komponentide müügile ning eelkõige pooljuhtide ja kuvarite müügile. Kuid tehnoloogia ütleb, et ka nõudlus mäluseadmete järele on märkimisväärselt suurenenud.

Teiselt poolt vähenes ettevõttel mobiilsidevõrgu tulu. Suundumusi seletatakse aga Galaxy S8 turule toomisega tänavu aprillis. See kuupäev paneb tarbijaid seadmeid nägema ootama.

Aprilli-, mai- ja juunikuu kohta ootab Samsung, et ta ootab uut müügi kasvu perioodi, peamiselt tänu uutele nutitelefonidele (S8 ja S8 +), kuid ennustab, et trend registreerub ka igal aastal, kui nõudlus selle komponentide järele kasvab. mälu ja selle OLED-ekraan. Näiteks Apple on üks klient, kes on selle kuvari tellinud.