Samsung süstib autonoomsete sõidukite segmenti 300 miljonit dollarit

Samsung on näidanud, et autosõiduäri on atraktiivne, ja teatas just sellele sektorile reserveeritud 300 miljoni suuruse investeerimisfondi loomisest.

Samsungi autotööstuse innovatsioonifond loodi investeerimiseks tehnoloogilistesse idufirmadesse ja autonoomsesse turu turule ning seda võiks pidada strateegiliseks sammuks, et ennast kehtestada enne Mobileye’i, mis on tuntud Tesla Autopiloti esimese kommertsversiooni väljatöötamise ja omandas Intel umbes 14,3 miljardi euro eestja Waymo tähestik.

Fondi esimene investeering, mille väärtus oli 89 miljonit eurot, läks Austria ettevõttele TTTech, mis pakub automaatseid juhiabisüsteeme (ADAS) ja turvakontrolliseadmeid.

Lõuna-Korea tehnoloogiaettevõte loob koos investeerimisfondiga autonoomse üksuse, mis ühendatakse Põhja-Ameerika ettevõttega Harman International, mille osakond on spetsialiseerunud autotööstuse komponentide tootmisele. omandas Samsung eelmise aasta oktoobris. Eesmärk on välja töötada platvorm, millel autotootjad saaksid oma sidesüsteeme ja juhtimisvõimalusi iseseisvalt hallata.