Samsung teenis 2017. aasta viimases kvartalis rekordkasumit

Tundub, et Samsung on Galaxy Note 7 katastroofist kindlasti üle saanud. Pärast terve aasta edukat käivitamist teatas ettevõte 2017. aasta viimase kvartali uutest finantsrekorditest, registreerides sel perioodil 50 miljardi dollari suuruse kasumi. Arvud on suuresti põhjendatud ettevõtte juhitud ettevõtete edukusega kuvasektoris ja mobiilseadmete mälukomponentide sektoris. Pange tähele, et 2016. aastal teenis tehnoloogiagigant selle aasta viimases kvartalis kasumit ainult „8 miljardit dollarit“.

Ăśks ettevõtte heade numbrite põhjendusi on seotud Apple’iga sõlmitud lepinguga, milles ta tagas iPhone X-le OLED-ekraanide tarnimise.

Nutitelefonide segment ei ole puhkuseperioodil ning Galaxy S8 ja Note 8 turuletoomise eeldatava etapi jooksul suurenenud turunduskulude tõttu kõige kasumlikum. Investeering on nii suur, et Samsungi arv on sektoris isegi langenud, kasvades 2,3 miljardilt dollarilt (2016) 2-le , 25 miljardit (2017). Kuid lisa 8 müük on selle aasta kolmanda kvartaliga võrreldes kasvanud.

Samsung loodab 2018. aasta järgmises kvartalis oma head numbrid mobiilsidesegmendis taastada, niipea kui see suudab kajastada S9 esimest müüki ettevõtte raamatupidamises.

Kokku väidab tehnoloogia, et kogu 2017. aasta jooksul on see teeninud 223 miljardi dollari suuruse tulu.

Toimetuse märkus: parandatud kirjavead pealkirjades, mis viitavad 2017. aasta asemel 2018. aastale