Samsung toodab järgmise põlvkonna Qualcommi protsessorit

Samsung toodab järgmise põlvkonna Qualcommi protsessorit

Nii saab Lõuna-Korea tootja ära kasutada oma konkurenti TSMC, mis on Qualcommi eelistuse pälvinud. Lõuna-Korea tootja töötab ainsana uue Snapdragon 820 kallal, mis kasutab ära 14 nanomeetri tehnoloogiat, mida ettevõte kasutab ka kaheksatuumalise Exynose protsessori järgmise põlvkonna jaoks.

Esimesed uue Snapdragon 820 tooted peaksid turule jõudma selle aasta esimesel poolel. Nad kasutavad ära teise põlvkonna FinFET-tehnoloogiat, mis integreerib Samsungi sõnul transistoridesse 3D-struktuuri, mis tagab neile suurema jõudluse ja väiksema energiatarbimise.

Sel konkreetsel juhul tagab ettevõte, et uus 14 nanomeetrine protsessor on sama tehnoloogiat kasutava esimese põlvkonna kiibist 15% kiirem ja tarbib 15% vähem energiat.

Need kaks ettevõtet ei avaldanud lepingu väärtust, kuid Reutersi tsiteeritud analüütikute sõnul võib see olla kuni miljard dollarit. Seega sõlmitakse leping õigel ajal, pärast ühte aastat, mil Samsung seisis silmitsi elektroonika tootjate kahe tugeva valdkonna nõudluse vähenemisega nii toodete kui ka komponentide osas.