Samsungi juht arreteeriti korruptsioonikahtluse tõttu

Lõuna-Korea kohus kiitis heaks prokuröride meeskonna hiljuti esitatud taotluse Lee Jae-yongi vahistamiseks. Samsungi tegelikku juhti Lee süüdistatakse altkäemaksu andmises, valetunnistamises ja omastamises Lõuna-Korea endise presidendi Park Geun-hye süüdistuse esitamisega seotud skeemis.

Kuigi tehnoloogiagigandi juht on parlamentaarsetel kuulamistel tunnistanud, et tal oli privaatne kohtumine endise presidendiga ja et ta pakkus 875 000 USA dollari väärtuses kingitust oma isikliku nõustaja tütrele Choi Soon-silile, süüdistatakse neid väiteid üha enam. et ta annetas Choi omanduses olevale ettevõttele üle 3 miljoni dollari. Vastuseks eitas Lee soovi, et sooviks selle kingituse eest mingit soodustust saada.

Lee arreteerimise lükkas Souli kohus esialgu tagasi mullu jaanuaris, mis on nüüd uutel tõenditel põhineva otsuse muutnud. Kokku võib väidetav soodustuste vahetamise skeem ulatuda 38 miljoni dollarini.

Kuna Samsungi kahe tütarettevõtte (C&T ja Cheil Industries) vahel toimub ühinemine, plaanib Lee oma võimu ettevõtte üle suurendada. Aktsionärid võtavad sõna, kuid Lõuna-Korea palub Choil aidata presidenti protsessi hõlbustamiseks mõjutada.