Samuti on olemas iPhone’i rakendus koos Golducki pahavaraga

Hoiatus tuli hiljuti turvafirmalt Wandera, kes ütles, et on tuvastanud enam kui tosina iOS-i rakendust, mis on ühendatud sama käsu- ja juhtserveritega, mida Golduck kasutab.

Nagu Android-seadmeid mõjutavad versioonid, on ka kõnealused rakendused mängud, mis on retro stiilis, kokku 14, teatab Tech Crunch. Kuid App Store’ist eemaldatuna on need järgmised: Commando Metal: Classic Contra, Super Pentron Adventure: Super Hard, Classic Tank vs Super Bomber, Super Adventure of Maritron, Game Roy Adventure Troll, Trap Dungeons: Super Adventure, Bounce Classic Legend, Block Mängud, Classic Bomber: Super Legend, Brain It On: Stickman Physics, Bomber Game: Classic Bomberman, Classic Brick – Retro Blocks, Climber Bricks ja Invaders Galaxy Shoot Chicken.

Golducki pahavara avastas Appthority algselt üle aasta tagasi nii klassikalistes kui ka retro mängudes, mis olid saadaval Play poes. See rakendus on mõjutanud enam kui 10 miljonit kasutajat, võimaldades häkkeritel täita pahatahtlikke käske täielike õigustega, nimelt tasuliste teenuste kaudu sõnumite saatmine ohvri mobiiltelefonilt.

Mis puutub nüüd teatatud iOS-i rakendustesse, siis siiani pole ohvreid olnud, kuna kõnealune pahavara ei tööta. Nendes 14 mängus tuvastati ühendus Golducki serveritega. Seda linki kasutatakse ainult reklaamiikoonide ja linkide kuvamiseks, miski pole laimav. Lõppude lõpuks on ka IP-aadresside ja mõnel juhul ka asukohaandmete saatmine serveritesse.