Samuti pidi Google muutma mobiilsideteenuseid, et vältida EÜ nõudmisi

Ajal, mil Google’i ja Euroopa Komisjoni vaheline kokkulepe väidetava valitseva seisundi kuritarvitamise protsessi lõpetamiseks näib lähenevat järjest lähemale, lisavad Euroopa reguleerivad asutused uute terminite nimekirja meetmetest, mida hiiglane kavatseb välja pakkuda.

Google peaks ka oma mobiilsideteenuseid muutma, usub volinik Joaquin Almunia, kelle arvates oleks parem säästa läbirääkimiste viimaseks etapiks selle punkti lisamine Google’i muudatuste ĂĽlesandeloendisse.

Selle teabe väitsid mitmed rahvusvahelised meediad, kes tsiteerisid Financial Timesi. Ajaleht ei täpsusta siiski, milliseid konkreetseid muudatusi Google mobiilsideteenuste osas nõuab.

Eelmise kuu alguses hoiatas konkurentsiportfelli volinik uurimisgiganti, et ta peab juuli alguses selgitama, mil määral kavatseb ta muuta oma tava, et pakkuda regulatiivseid tagatisi, mis võimaldaksid tal alates 2010. aastast käimasolevad uurimised lõpetada.

Joaquin Almunia eesmärk oli vältida mitteametlike meetmete vajadust, soovitades ettevõttel teha ettepanekud oma ärimudeli muutmiseks, mis tagaks, et vaba konkurentsi turul ei kahjustataks.

Euroopa ametiasutused määravad kindlaks neli konkreetset valdkonda, mis peavad tegutsema: viis, kuidas uurimistulemused on korraldatud (eelistades ise teenuseid); teiste ettevõtte lehtede kasutamine nende infosaitidel ilma eelneva loata; reklaamilepingud ettevõtte ja partnerite vahel seoses uurimistulemustega; või võite kehtestada piirangud oma AdWordsi kampaania teisaldatavusele teistele teenustele. Sellele tuleks nüüd lisada ka ettevõtte mobiilne ärivaldkond.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes