Sapo käivitab baromeetri euromeeskondade ja mängijate populaarsuse kohta

Sapo käivitab baromeetri euromeeskondade ja mängijate populaarsuse kohta

(Uuendatud) Sapo kuulutas täna välja Twitteuro, tööriista, mida kirjeldatakse kui “Euro 2012 meeskondade ja mängijate populaarsuse baromeetrit”. See uudsus võimaldab teil jälgida mikroblogivõrgus väljaandeid Euroopa jalgpalli kohta ja hinnata mängijate populaarsust.

Internetis tasuta saadaval olev rakendus mõõdab mängija või meeskonna populaarsust kõnesolevaid nimesid mainivate säutsude arvu põhjal: mida rohkem säutse, seda suurem populaarsus, selgitab Sapo.

“Näita” võrdlused esitatakse graafiliselt, loetletud muudatusi värskendatakse reaalajas. Iga meistrivõistlustel osalevat meeskonda esindab ring, mille suurus muutub vastavalt võistkonna ja mängijate populaarsusele.

Klõpsates meeskonnaringil, näitab visualiseerimine ainult selle meeskonna mängijate populaarsust ja Twitteuro võimaldab vaadata ka Euro 2012 populaarsuse trende üldiselt, kirjeldades üksikasjalikult arenduse eest vastutajaid.

Lehe paremal kĂĽljel on võimalik reaalajas jälgida kõiki säutsuga # Euro2012 tuvastatud säutse, mis sisaldavad ka meeskonna ja nende mängijate mainimisi. Ka selles kĂĽlgribas tulemused “filtreeritakse” sõltuvalt sellest, kas Interneti-kasutaja soovib teada, mida räägitakse meistrivõistluste kohta ĂĽldiselt, konkreetsest meeskonnast või mängijatest.

Pilt: konn

Uudsus tuleneb Sapo Labsi ja erinevate ĂĽksuste (Meedia- ja ajakirjandusuuringute keskus, INESC-ID ja PĂşblico), FEUP ja LIACC partnerlusest arvutiajakirjanduse uurimisprojekti REACTION raames.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Toimetuse märkus: seda uudist on täiendatud lisateabega projektipartnerite kohta.