Saudi Araabia soovib ehitada futuristliku megalinna, mis on kolm korda suurem kui New York

Kui riik püüab kroonprintsi juhitud kava abil visiooni 2030 kaudu vähendada oma sõltuvust nafta- ja gaasituludest, teatas Mohammed bin Salman uue linna ehitamise plaanidest nullist.

Riigi põhjarannik, Punase mere lähedal.

Projekti rahastavad Saudi Araabia valitsus, Saudi Araabia sõltumatu investeerimisfond ning kohalikud ja rahvusvahelised investorid ning eeldatavasti hõivab see linnaarenduseks 10 000 ruut miili, enam kui 25 000 ruutkilomeetrit.

“See koht pole mõeldud tavainimestele ega tavapärastele ettevõtetele.

Sellest saab koht maailma unistajatele, ӟtles minister Riyadhis toimunud Future Investment Initiative konverentsil.

“Neom ehitatakse nullist, nullist ĂĽles ehitatud projektina, mis võimaldab eristada ainulaadset võimalust kõigist teistest saitidest, mis on viimase saja aasta jooksul välja töötatud ja ehitatud,” ĂĽtles kroonprints Mohammed bin Salman, vahendab Bloomberg. .

Järgmisel kümnendil asub umbes 5 miljonit Saudi Araabia noort tööturule, tekitades tungiva vajaduse kiireks töökohtade loomiseks ja selle vajaduse rahuldamiseks on suunatud sellised projektid nagu Neom.

Mink 2030 raames kavatseb valitsus vähendada avaliku sektori töötajate arvu umbes 20%, tagades, et nõudluse rahuldamiseks on erasektoris piisavalt töökohti.

Saudi Araabias on läbi viidud mitu reformi, sealhulgas kaotati naiste autojuhtimise keeld.

Selle reformi eesmärk oli “naasta algsesse olekusse: moderniseerida islamismi”, kaitstes ĂĽrituse ajal vĂĽrsti.