Science4Tühistate toimingud ja loobute börsilt (praegu…)

Tundus, et pärast Euronext Growthi aktsepteerimist ja pärast seda, kui väärtpaberituru komisjon oli märkimispakkumise prospekti heaks kiitnud, näib kõik olevat Science4You börsile jõudmise teel. Aktsiateks määratakse 2,45 eurot osaku kohta ja märkimisperiood kestab 14. detsembrini.

Kahjuks näitas teaduslik mänguasjaettevõte oma avaliku mĂĽĂĽgipakkumise tĂĽhistamist, nagu teatas Jornal de NegĂłcios. CMVM-i postitatud avalduse kohaselt põhjustasid pakkumise kinnitamata jätmise tingimused ettevõttes detsembris kinnitatud prospektiga seotud likviidsuslepingute vormistamata jätmise. OPV tĂĽhistamine on selle tagajärg, et ettevõte jättis oma esimese eesmärgi selles protsessis kasutamata, sisestades Euronext’i eelmise aasta lõpuni.

Praegune olukord aktsiaturul õõnestas lõpuks Science4You tegevust ja kuigi OPV-d pikendati 1. veebruarini, viis ettevõte lõpuks kuupäeva edasi ja tühistas protsessi.

Intervjuus ettevõtte tegevjuhile NegĂłciosele ĂĽtles Miguel Pina Martins, et “see pole hĂĽvasti, see on siiani ĂĽks”. Operatsioonide ajaks ei jõudnud ega olnud ka õige aeg, kuid ta rõhutas, et see on globaalne probleem ja mitte ainult ettevõtte jaoks. Ka Sonae Retalho otsustas oma noteerimise tĂĽhistada ning Vista Alegre tĂĽhistas kapitali kaasamise toimingud. Sel juhul proovivad ettevõtte ĂĽlemused vastavalt turutingimuste paranemisele Science4You uuesti aktsiaturule siseneda, ĂĽtles ta tagasilöögi dramaatiliselt.