See ei peatunud: Uniloc kaebas Apple FaceTime'i tehnoloogia kaudu kohtusse

Alles sel kuul kommenteerisime kahte juhtumit Uniloc vastu Apple. Ma kordan: see kuu! Kokku on toimunud kaheksa protsessi patenditroll enamus Cupertino hiiglasi on seotud seadmetevahelise kommunikatsioonitehnoloogiaga, mida ettevõte pole leiutanud.

Seekord esitas Uniloc Apple'i vastu hagi, milles väideti, et kasutatud tehnoloogia on sisse viidud FaceTime Interneti kaudu telefoni vahelise suhtluse patentide rikkumine, mis on juba aastaid olnud seotud Hewlett-Packard (HP). Juhuslikult või mitte, seekord kritiseeritud patentide ajalugu on väga sarnane eelmises kohtuasjas käsitletuga.

Üldiselt viidatakse patendis nr 8,539,552 "võrgusüsteemidele klientidele mõeldud intelligentsusressurssidel põhinevate poliitikate rakendamiseks", rõhuasetusega võrgu- ja andmepaketi teenuste juhtimise tehnikatele.

Uniloci sõnul sõltub FaceTime samast suhtluse põhistruktuurist, mida on kirjeldatud kõnealuses patendis. Täpsemalt suhtleb Apple'i serveriserver seadmetega, mille FaceTime aktiveerib võrgus andmeplaani alusel, näiteks Wi-Fi, 3G või LTE. Niisiis vidin registreerige aadress Ma Apple'i serveris Apple ID-st või telefoninumbrist, et nad oleksid tuvastatud ja autenditud.

Patend on registreeritud aadressil USA patendi- ja kaubamärgiamet (Ameerika Ühendriikide patendi- ja kaubamärgiamet) aastal 2003 ja pälvis Massachusettsi ettevõtte 3Com samal aastal. 2010. aastal läks patendiomanik üle HP-le, kes säilitas selle kuni 2017. aasta maini, mil võõrandas omandiõiguse Unilocile.

Protsessis para patenditroll tsiteerige iPhone 4 ja uuemaid, iPad 2 ja uuemaid, iPad mini, iPod touch 4. põlvkond ja uuem ning põhimõtteliselt käitavad kõik Macid macOSi kui tehnoloogiat rikkuvat toodet.

Uniloc palub hüvitist (täpsustamata), kohtukulude hüvitamist ja muid asju. Nagu me ütlesime, on see kolmas juhtum, milles Uniloc ja Apple osalesid alles sel kuul; kolm nädalat tagasi esitas ettevõte kohtule MaD AirDropis kasutatud tehnoloogia eest ja järgmisel nädalal süüdistas Apple Apple'i iPhone'i, iPadi ja Apple Watches'iga patentide rikkumises (traadita võrku ühendades).

Ilmselt nautisid seda kohtuasjade sarja ainult Uniloci ja Apple'i juristid

läbi AppleInsideri