See nädal on pühendatud koodidele ja arvutuskeeltele

Kuni pühapäevani täidab Portugali koodeliikumise esimene algatus teadmistepaviljoni töötubade, konverentside, etenduste ja muude tegevustega, mille eesmärk on edendada programmeerimist ja näidata noortele, et ka „null ja üks” keel võib olla lõbus.

Osalejad saavad õppida, kuidas teha oma rakendusi, kuidas juhtida robotit või isegi mikrosatelliiti.

Selles tegevuses osalemine on tasuta.

See liikumine on programm, mille on loonud teadus-, tehnoloogia- ja kõrgharidusministeerium, haridusministeerium ning tööjõu-, solidaarsus- ja sotsiaalkindlustusministeerium.

Selle eesmärk on panna inimesi – nii lapsi kui ka täiskasvanuid – mõtlema IT-alaste oskuste arendamise tähtsuse ĂĽle ajal, mil maailm on ĂĽha enam digitaalne ja tööturg otsib neid oskusi innukalt.

Valitsus ütleb, et programmi eesmärk on ka kõigi tasandite haridusasutuste, uurimiskeskuste ja kogu kodanikuühiskonna toomine programmeerimisuniversumitesse ja demokraatlikum juurdepääs programmeerimisele.

Ülemaailmse arvutiteaduse nädala raames toimunud Portugali koodiliikumise debüüdi pälvisid toetuse Ciência Viva keskus, hariduse peadirektoraat, NOVA ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskond Lissabonis ning Instituto Superior Técnico.

Veel sel nädalal on programmeerimise kasuks valitud ka tunnikood, mida edendab riiklik arvutiõpetajate liit (ANPRI).

Esmaspäeval kella 20 ja 11. detsembri kella 23 vahel saavad koos Portugali koodiliikumise tegevustega kogu riigi õpilasrühmad koodi õppida lihtsal ja lõbusal viisil koodemove.pt ja koodiplatvormi kaudu. org.