See on ametlik: MWC 2020 ei juhtunud koroonaviiruse ohu tõttu

Uuenda: Bloomberg, tuli mõni minut tagasi, kuid nüüd on GSMA ametlikult kinnitanud, et tühistab tänavuse Mobile World Congress. Organisatsiooni tegevjuht John Hoffman ütles, et koronaviiruse puhang tegi ürituse korraldamise võimatuks ja tühistamine oli kõige turvalisem võimalus.

“Austades Barcelona turvalist ja tervislikku keskkonda, tĂĽhistas GSMA MWC Barcelona 2020 globaalse mure tõttu koroonaviiruse puhangu pärast, mure reisi ja muude asjaolude pärast, muutes sellise ĂĽrituse korraldamise võimatuks,” ĂĽtles tegevjuht kirjalikus avalduses.

MWC 2020 on kavandatud 24.-27. Veebruarini Barcelona linnas, kus näitust peetakse alates 2006. aastast. Üritus kogub üle 100 tuhande külastaja ja on üks suurimaid tehnoloogiaüritusi maailmas.

Täna pärastlõunal teatas Hispaania ajakirjandus, et organisatsioon otsustab jätkata MWC 2020 korraldamise plaanidega. Taganemisprobleem kaalub isegi organisatsiooni raamatupidamist ja sündmuse väga suure ala hõivava Ericssoni puudumine, mis on 5G peategelane, on motiveerinud teisi ettevõtteid alla andma. Nokia, Facebook, Cisco ja AT&T on pikas tühistamiste nimekirjas viimased.

Hiina riikliku tervishoiukomisjoni viimase bilansi andmetel on uue koronaviirusega kinnitatud juhtumeid juba üle 44 000 ja 44 653 ning hukkunute arv Hiinas on ületanud 1100, mis on viimastel päevadel kasvanud.

IDC liikumisalade asepresident Francisco Jerónimo selgitas SAPO TEK-ile, et konsultant on otsustanud sel aastal koroonaviiruse tõttu kogunenud murega mitte osaleda. „Mitmed tootjad on meile öelnud, et neil on odavam oma kohalolek tühistada, sest kliendid ja partnerid loobuvad. Ettevõtluse tõenäosus väheneb ning töötajad ja pered näitavad palju ebamugavusi, ”ütles ta.

Doominoefekt avaldab survet MWC organisatsioonile, et ametlikult tühistamine toimuks, eelkõige seetõttu, et ainult nii saavad ettevõtted hüvitada või lõpuks osa oma järgmise aasta reservide maksumusest tagasi saada.

Paljud ettevõtted investeerisid juba mitu kuud ette Barcelona ĂĽlerahvastatud reisimis- ja hotellibroneeringutesse ning saavutasid viimase hetke broneeringutena tavaliselt odavate hotellide astronoomilised hinnad ĂĽle 500 euro päevas. Seda sõltumata “õiglase põranda” kuludest, montaaĹľi ja stendi ettevalmistamisest ning kogu logistikast.

Eelmine lugu: Mobiilse maailmakongressi juhtorgan GSMA on seisnud suurte tehnoloogiatootjate väljaastumise surve all ja on lubanud korraldada reedeni erakorralise koosoleku, et võtta seisukoht sündmuse lõpliku tühistamise osas.

Kuna Hispaania ajakirjandus täna pärastlõunal edeneb, jätkub plaan ja kui see sõltub GSMA-st, siis toimub MWC isegi veebruari lõpus. Seda seisukohta ei edastata organisatsiooni ametlikul veebisaidil. El Paisiga rääkides ĂĽtles organisatsiooni pressiesindaja, et “koronaviiruse olukord muutub kiiresti” ja nad jälgivad jätkuvalt selle arengut. Meede korras korraldavad nad kĂĽlastajate ohutuse tagamiseks regulaarselt kohtumisi nii Hispaania kui ka rahvusvaheliste tervishoiuspetsialistide ning oma tehnoloogiapartneritega.

GSMA seisukoht ebakindluse osas põhineb seisukohal, mida hoiavad Kataloonia ametivõimud ja liikmed, kes võtavad vastutuse organisatsiooni jaoks ürituste korraldamise eest. Ta lõdvestus rohkem, kui Kataloonia rahvatervise sekretär Joan Guix ütles intervjuus, et ekspositsiooni edasilükkamiseks pole tervislikel põhjustel.

Varem ĂĽtles Kataloonia piirkondlik tervisenõunik Alba VergĂ©s intervjuus kanalile TV3, et piirkond on “paremini ette valmistatud kui kunagi varem”, viidates ettevõtetele, kes kardavad osaleda tehnoloogiamessidel ja kellel pole põhjust karta.

Ajaleht teatas, et mitmed sektori allikad teatasid, et näituse tühistamisel oli GSMA mõõga ja seina vahel. Ühelt poolt võib ta ülesütlemise korral maksta miljonäri kompensatsiooniraha, kui pole riiklikku tervisealast hoiatusavaldust. Kaalul on investeerimisfirmad, kes teevad oma osaluse, sealhulgas rendiputkad kohtumisteks partnerite ja klientidega, kulutused hotellidele ja restoranidele. Teiselt poolt on tunne, et show on hääbumas tööstuse suurimate mängijate lahkumise tõttu.

Mõned ettevõtted võivad isegi oodata, kuni GSMA eeldab osalemiskulude hinna alandamist, et saada osa oma investeeringust MWC-sse.