See on ametlik: Samsung Galaxy Fold saabus Portugali ja on uue Samsungi poe "täht"

See on ametlik: Samsung Galaxy Fold saabus Portugali ja on uue Samsungi poe “täht”

Samsung avas täna koostöös Phone House’iga uue kaupluse Colombo kaubanduskeskuses, kus esitleb uut kasutuskogemuse kontseptsiooni. Mobiilipiirkonna eest vastutav Nuno Parreira ĂĽtles, et see on esimene pood, mis Lõuna-Euroopas kontseptsiooni debĂĽteerib, kuid laieneb peagi ka muudesse Portugali ruumidesse, kus on esindatud Samsungi ökosĂĽsteem ja kontakt avalikkusega, samuti uue koolitusala avamine.

Ăśheks peamiseks tähelepanu “liigutajaks” on loomulikult detsembris Portugali saabuva kaubamärgi uus kokkupandav nutitelefon Galaxy Fold, mille eelmĂĽĂĽk on alates 6. kuupäevast ja ametlik turule toomine 23. päeval, just jõulude ja musta reede kampaania ajaks. SAPO TEK seadis isegi kahtluse alla, kas käivitamise kuupäev on täna, kuid teave ei leidnud kinnitust.

Hinnad Portugalis algavad 2040 eurost ning selle nutitelefoniga on kaasas Samsungi kõrvaklapid, kõrvapulgad ja kaitsev Kevlari kate. Saab osta Cosmic Black ja Space Silver värvides. Esimesel aastal on garantii ekraani tasuta vahetamiseks mis tahes ebaõnne korral.

Portugal on kaheksas riik Euroopas, mis on saanud uue Galaxy Foldi, olles eemal kokkupandava nutitelefoni järkjärgulisest kasutuselevõtust. Oktoobriks oli Galaxy Fold jõudnud seitsmesse Euroopa riiki, sealhulgas naaberriiki Hispaaniasse, alushinnaga 2000 eurot. Esimeste Euroopa turgudena ühinevad Prantsusmaa, Saksamaa ja Ühendkuningriik Taani, Hispaania, Soome, Poola, Norra, Rootsi ja Šveits. Loodetavasti liitub Portugal alles turustamise kolmandas etapis.

Lisaks “tavalisele” versioonile müüb Samsung ka 5G versiooni, mis kasutab ära uue põlvkonna võrke, mida paljudes piirkondades pole veel käivitatud. Baasversioon maksab 2000 eurot ja 5G mudelid maksavad 2100 eurot.

Vaatamata seadmete suurimale uuendusele oli kokkuklapitav ekraan selle nõrk koht ning selle negatiivse hinnangu andsid esimesed testid, mis eelnesid algselt kaubandusliku turule toomise kuupäevale, selle aasta juunis, pärast selle veebruari turule toomist.

Samsung tegi “mea culpa” ja eeldas, et turule toomine toimus liiga kiiresti, kuid hoolitses selle eest, et kõik oleks hoolitsetud ja et ta oleks kasutanud lisatugevdusi, et nutitelefoni paremini kaitsta väliste osakeste eest, ilma et see painutamise kogemust kahjustaks, ning hinge tugevdatakse uue kaitsekattega. Ekraani suurema kaitse tagamiseks on pinna alla viidud metallkate.

Pange esimene mulje kokku

Esimene mulje käes oleva varustusega on hea, sest nutitelefon pole avatuna eriti suur ja suletuna saab seda kasutada tavapärasel viisil, ehkki see on tavapärasest veidi raskem, kuna sellel on kaks nutitelefoni kaks patareid (nagu oleks käes). Küsimusele keskel oleva voltimise kohta vastas vastutav Samsung, et tuleb võtta teatud ettevaatusabinõusid, nii et pikemas perspektiivis pole voldid, rõhutades, et esimesel aastal on ekraan kodus.

Kuid SAPO TEK-ile selgitatakse, et kui klient ostab klapi, saab ta mingisuguse kasutatud väljaõppe, kus selgitatakse, et avatuna peab ekraan jääma täiesti tasaseks ja mitte oma elu pikendamiseks “keskel”. Samsung garanteerib, et Galaxy Foldi saab kokku voltida ja kokku panna 200 000 korda, see tähendab, et viie aasta jooksul tehakse liikumisi 100 korda päevas.