See robot teab väga hästi, kus Wally asub

Wally raamatud on sudoku märkmike laste versioonid, mille lahendamisega pole sellel robotil probleeme. Varustatud Vision kaamerakomplekti, Raspberry Pi ja loomeagentuuri Redpepper valmistatud seadme uArm Swift Pro abil saate leida triibulise kampsuni, mĂĽtsi ja puisteprillide tĂĽĂĽbi “kolm korda”.

Selle masinaga varustatud riist- ja tarkvara annab teile näotuvastuse. Tuvastamisprotsess seisneb lehe foto tegemises, mida seejärel analüüsitakse OpenCV luubi all nii, et kõik sündmuskohal olevad näod oleksid isoleeritud. Seejärel edastatakse joonis AutoML Visionile, mis assimileerub kõigi Wally tegelaste ja nägude vahel, et järeldada, et see sarnaneb rohkem temaga.

Waldo tek Waldo tek

See on vaid üks uuemaid vidinaid, mis on tehtud Google AutoML-iga. Tarkvara on olnud saadaval alates eelmise aasta jaanuarist ja võimaldab kasutajatel luua oma tehisintellekti tööriistu ilma tehniliste teadmisteta koodist. Selle põhjuseks on asjaolu, et kogu programm sisaldab intuitiivseid vastastikuseid suhteid, mis põhinevad pukseerimisel, mis avab ukse tehnoloogia loomisele kõigile uudishimulikele, kes soovivad seda proovida.

Selle roboti väljatöötamise eest loov ja vastutav Redpepper Matt Reed selgitas, et Wally äratundmiseks oli vaja sĂĽsteemi treenida. Selleks laadis Reed 62 tähemärgipilti otse Google’ist alla ja laadis need programmi, et luua oma “vaimne” pilt. “Ma arvasin, et sellest ei piisa järjepideva tunnustamismudeli loomisest, kuid tulemused olid ĂĽllatavalt positiivsed, sest sĂĽsteem oli tunnistanud, et Wallys pole isegi nende piltide komplektis, mida ma teda treenisin,” selgitas ta. Reedil ei olnud varasemat kogemust AutoML-iga ja tal kulus robottehnikat toetava koodirea kirjutamiseks umbes nädal.

Agentuuri tehtud video selgitab, et kuigi tegemist on prototĂĽĂĽbiga, suudab robot Wally leida umbes 4,45 sekundiga, mis on palju parem aeg, “kui enamik viieaastaseid lapsi suudab saavutada”. Nii et kui olete Wally otsimisel pettunud, teate juba, kellelt kĂĽsida.