See veebisait on interaktiivne viis, mille CNJ leidis põhiseaduse selgitamiseks kõige noorematele

Portugali Vabariigi kehtiva põhiseaduse kinnitamisest on möödunud üle nelja aastakümne. Pärast riigi esimesi vabu valimisi 1975. aastal valitud Asutava Assamblee koostatud dokumendis on üle 32 000 sõna, mis on kogunud rohkem kui seitse põhiseaduse muudatust. Ja kui vanematel on olnud raskusi nende mõistmise ja raamimisega, kujutage ette nooremaid.

Selle ülesande hõlbustamiseks käivitas Riiklik Noortenõukogu uue veebisaidi, mis on pühendatud CRP lihtsustatult selgitamisele. Projekt on suunatud noorimatele ja seda esitleti möödunud aprillis, tähistades 41 aastat dokumendi kinnitamisest.

Sellel platvormil, mille nimi on “Meie põhiseadus”, kasutatakse kõigi rakendatavate punktide uurimiseks lihtsat, värvilist ja intuitiivset liidest.

tek our Constitution “data-title =” tek meie põhiseadus – see sait on interaktiivne viis, mille CNJ leiutas põhiseaduse selgitamiseks kõige noorematele – SAPO Tek “> tek meie põhiseadus

See sait on jaotatud jaotiste „Teemad”, „Küsimused ja vastused”, „Videod”, „Viktoriinid” ja „Soovitused” alla ning igas nendes jaotistes on võimalik põhiseadust uurida mitmel viisil, olgu siis tekst, videod, fotod või tühiasi.

See veebisait on CNJ projekt ja see avati selleks, et “aidata koolidel ja õpetajatel läheneda sellist tĂĽĂĽpi sisule ja ergutada lähedust Portugali Vabariigi põhiseadusega seotud kĂĽsimustega”.

“Sellel veebisaidil on väga kaasaegne viis vaadata teksti, mis alguses tundub igav, kuid see pole midagi,” ĂĽtles hariduse riigisekretär JoĂŁo Costa, kes käis Ferreira de Castro keskkooli esitlustunnis.

Sellel saidil on tasuta juurdepääs ja see on saadaval selle lingi kaudu.