Seiko Epson pakkus LCD-hinnakujunduse lõpetamiseks 150 miljonit

Seiko Epson on valmis maksma Motorola Mobilityle 150 miljonit dollarit (umbes 122 miljonit eurot), et lõpetada mobiiltelefonide tootja tsiviilhagi, milles süüdistatakse Jaapanit LCD-ekraanide hinna kunstlikus fikseerimises.

Ettevõte on üks neist, kes on seotud mitmesuguste protsesside ja uurimistega Euroopas ja Ameerika Ühendriikides LCD-turul kartellimise ja kunstliku hinnakujunduse osas, mis on vaba konkurentsi kaitsmiseks loodud seadustega keelatud.

Seiko Epsoni ettepanek avalikustati sel teisipäeval, kirjutas Reuters, ĂĽtlemata, kas Motorola Mobility – mis nĂĽĂĽd kuulub Google’ile – kavatseb saada laual oleva summa, et valida probleem lahendada kokkuleppel, vältides kohtuprotsessi menetlemist.

Teiste juhtumiga seotud kaubamärkide nimed jäävad ebaselgeks ning 2010. aasta märtsis esitati Seiko Epsonile süüdistus Delli esitatud hagis, milles ta esines ettevõttena selliste kaubamärkide kõrval nagu Toshiba, Sharp, Hitachi ja HannStar. süüdistatakse LCD-ekraanide müügil praktiseeritava hinna kunstlikus määratlemises omavahelise kokkuleppe abil.

Selleks ajaks oli Dell juba kolmas tootja, kes nõudis tänu kontserdile ülehinnatud müügiga seotud kahjude hüvitamist, kuid sarnase tegevuse kohta on palju muid näiteid, sealhulgas kaubamärgid nagu Chi Mei Optolectronics, Samsung, LG, Philips või Chunghwa.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes