Seitse Facebooki programmi ja teenust, mis ei tööta

Facebook on üks turuväärtuse suurimaid kaubamärke, millel on teadaolevalt mitmeid populaarseid teenuseid, nagu Facebook, Instagram ja WhatsApp. Ettevõtete käivitatud programmid ei olnud aga alati edukad ja need katkestati lõpuks erinevatel põhjustel, näiteks kasutajate vähese haardumise või privaatsusega seotud vaidluste tõttu. Facebooki vigaste projektide hulgas on selliseid rakendusi nagu Notify ja Instagram Direct, mis pole saanud mõne kasutaja heakskiitu.

LOE: Rakendus lekitab kasutaja seksuaalandmed Facebooki

Vahepeal Facebook Beacon lõppes pärast kaebust eraelu puutumatuse rikkumiste kohta, mis viis ettevõtte maksma kohtule miljoni dollari suuruse trahvi. Järgnevas loendis oleme kokku pannud seitse Facebooki toodet, mis pole ettevõtte 15-aastase trajektoori juures töötanud.

1/8 Facebook Inc. on digitaalse äri ĂĽks suurimaid ettevõtteid ja omab hiiglasi Facebooki, WhatsAppi ja Instagrami – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Facebook Inc. on digitaalse äri ĂĽks suurimaid ettevõtteid ja omab hiiglasi Facebooki, WhatsAppi ja Instagrami – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Facebook Notify käivitati 2015. aasta novembris ja oli algselt saadaval ainult iPhone’i (iOS) seadmetele. See rakendus on telefoni lukustuskuva uudiste ja sisu keskus. Teavitage teid kiirest juurdepääsust hetke kõige asjakohasematele uudistele, lähtudes kasutajate loodud huvide loendist. Facebook vastutab uudiste valimise eest, ilma et oleks võimalik samal viisil otse voogu tellida Hetk Twitterist.

Digitaalse seireettevõtte Sensor Tower andmetel oli teenus täielik tõrge, vaid umbes 63 000 allalaadimist. Notify’st oli selle lĂĽhikese eksisteerimise ajal vähe kuulda, see on ĂĽks Facebooki suurimatest ebaõnnestumistest. Funktsionaalsus lõpetati varsti pärast seda, kui osa selle teenustest viidi ĂĽle ja seoti teiste ettevõtte programmidega, näiteks Messenger.

2/8 Notify on Facebooki uudiste rakendus – Foto: Avalikustused / Facebook

Notify on Facebooki uudiste rakendus – Foto: Avalikustamine / Facebook

Facebooki pakkumised käivitati 2011. aasta aprillis ja katkestati varsti pärast nelja kuu pikkust tegutsemist. Sooduskupongiteenus töötab sarnaselt tuntud Grouponiga, loetledes seadme GPS-i põhjal kasutajale lähedaste ettevõtete pakkumisi. Sooduskuponge on võimalik kontrollida ja pakkumisi teiste Facebooki sõpradega jagada. Kupongi kinnitamiseks peate ainult oma Facebooki kontolt sisse logima.

Erinevus seisneb selles, et kaupmehed määravad ise oma sooduskupongide väärtused, andes ettevõttele täieliku vabaduse. Kuid funktsionaalsus ei lähe ettevõtte plaanide kohaselt. Ainult mõnes riigis (näiteks Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias ja Ühendkuningriigis) saadavalolevat teenust kritiseerisid kasutajad väga ja see lõppes 2011. aasta augustis.

3 8-st Facebooki pakkumisest pakub poes olevaid sooduskuponge – Foto: Avalikustamine / Facebook

Facebooki pakkumised pakuvad ettevõtetele sooduskuponge – Foto: Avalikustamine / Facebook

3. Instagrami otsene rakendus

Algne idee oli luua eraldi rakendus Directile ja seejärel eemaldada vestlusvalikud põhirakendusest – umbes nagu Facebook ja Messenger. Teenus, mis on saadaval Androidile ja iPhone’ile, käivitus 2017. aastal ainult kuues riigis, kuid ei jõudnud Brasiiliasse lõppkuupäevaks. Directi loomise põhjendus on rakenduse kasutamine ainult piltide ja sõnumite privaatseks saatmiseks, samal ajal kui Instagram jagab sisu oma jälgijatega ĂĽldisemal viisil.

Rakendus osutub põhirakenduse enda Live osa koopiaks, lisamata sellele mingit selget funktsionaalsust, mis sunnib kasutajaid nende lahusolekut kritiseerima. Selliste keeldumiste korral ei lahku teenus testimisfaasist ega ole kunagi saadaval teistes riikides. Lõpeta kohe 2019. aasta alguses.

4 8-st sotsiaalse fotovõrgust pärineva sõnumside rakendusest Instagram Direct – Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudo

Suhtlusfotode võrgustikust pärinev sõnumside rakendus Instagram Direct – Foto: Gabrielle Lancellotti / TechTudo

Facebooki krediit on maksesüsteem, kus kasutajad saavad osta sotsiaalvõrgustikes teatud sisu füüsilistest kauplustest saadud kinkekaartide kaudu. Nii saavad platvormi ettevõtted oma sisu rahaks teenida, pakkudes tooteid premium- ja tasulistes versioonides. Selle tööriista abil pole vaja PayPali kaudu makseid teha.

2011. aastal käivitatud teenust rakendati kiiresti tolleaegsetes sotsiaalvõrgustikes kõige edukamates mängudes, näiteks FarmVille ja Colheita Feliz. Seda uut makseviisi hakati nimetama PayPali, mis on Facebooki ametlik valuuta, võimalikuks asendajaks. Kuid 2012. aastal teatas Facebook oma teenuse lõppemisest ja eemaldas selle täielikult sotsiaalvõrgustikust 2013. aasta septembris. Praegu on Facebook otsustanud investeerida uutesse jõupingutustesse virtuaalse valuuta Kaalude loomiseks.

5 krediiti 8st on Facebooki katse luua virtuaalne valuuta – Foto: Reproduction / Mashable

Autorid on Facebooki katse luua virtuaalset valuutat – Foto: Reproduction / Mashable

Pärast Mark Zuckerbergi ettevõtte ebaõnnestunud katset Snapchati välja osta ĂĽritas sotsiaalvõrgustik fotorakendust uue platvormiga Facebook Poke lammutada. Poke ilmus 2012. aastal iPhone’ile ettepanekuga suhelda Facebooki kasutajatega. Selle omaduste hulgas on kuulus “tõukejõud”, mis võimaldab meelitada sõprade tähelepanu.

Facebook Poke võimaldab endiselt jagada tekstsõnumeid, fotosid ja videoid, mis kaovad 10 sekundit pärast sõnumi avamist saaja poolt. Kuid see teenus ei pälvinud üldsuse suurt tähelepanu ja see suleti 17 kuud pärast selle käivitamist 2014. aasta mais.

6/8 Facebook Poke võimaldab kasutajatel sõpru torkida ja privaatselt sõnumeid jagada – Foto: avalikustamine / Facebook

Facebook Poke võimaldab kasutajatel sõpru torkida ja privaatselt sõnumeid jagada – Foto: Avalikustamine / Facebook

Majakad on vahendid, mis on osa Facebooki reklaamisüsteemist. Selle eesmärk on saata reklaamijatele Facebooki kasutajaandmeid sihipärase reklaami loomiseks ja nende reklaamidest saadava tulu suurendamiseks. Süsteem muutus varsti pärast käivitamist vaieldavaks, kuna teenus ei võimaldanud kasutajatel valida, kas nad tahavad andmeid jagada või mitte, mille tulemuseks on kaebused privaatsuse rikkumiste kohta.

Peagi sai Facebook Beaconist grupihagi. 2009. aastal esitasid mitmed kasutajad ettevõtte vastu kollektiivse hagi Facebooki lubatud privaatsustingimuste rikkumise eest. Seejärel kavatses ettevõte eraldada 9,5 miljonit dollarit, et luua veebipõhisele andmete privaatsusele spetsialiseerunud sihtasutus ja sulgeda programm Beacon.

Seitsmest kaheksast Facebooki reklaamivõrgustikust koges privaatsuse rikkumist kollektiivselt – Foto: Reproductions / Facebook

Facebooki reklaamivõrgustik puutub privaatsuse rikkumiste tõttu kollektiivselt läbi – Foto: Reproduction / Facebook

2013. aastal käivitas Facebook koos HTC-ga oma telefoni. HTC First on kogu maailmas tuntud kui Facebooki telefon ja see on esimene ja ainus seade, mille need kaks turule toovad. Android-seadmetel on ainulaadne liides nimega Facebook Home, mis on inspireeritud sotsiaalvõrgustiku formaadist endast. Varem ei õnnestunud ettevõttel Home rakendust käivitada ja selle kasutajad on teda tugevalt kritiseerinud.

Vaatamata brändi tohutu populaarsuse tõttu seadmele tehtud suurele panusele müüdi turule laskmise kuul vaid 15 tuhat ühikut. Väikese nõudluse tõttu on HTC langetanud telefoni müügiväärtust 99,00 dollarilt vaid 0,99 dollarile ühiku kohta. Peamised kaebused tulenevad kaamera halvast kvaliteedist ja liidesest, mis pole atraktiivne ja raskesti mõistetav.

8 8-st HTC Firstist on nutitelefon, mis käivitati koos Facebookiga – Foto: Disclosure / HTC

HTC First on nutitelefon, mis käivitati koos Facebookiga – Foto: Disclosure / HTC

Facebookis videote käitamise probleemid; Mida teha? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Kuidas kustutada kõik Facebook Messengeri vestlussõnumid

Kuidas kustutada kõik Facebook Messengeri vestlussõnumid