Seitse fakti digitaalse transformatsiooni kohta väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes

Digitaalne ĂĽmberkujundamine on protsess, mis integreerib tehnoloogiat ettevõtte kõigis valdkondades, et parandada äritegevust ja parandada tulemusi. Koroonaviiruse kriisi tõttu on paljud VKEd (väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted) pidanud selle reaalsusega kiiresti kohanema. Capterra / Gartneri platvormi hiljutine aprillis avaldatud uuring näitas, et 43% Brasiilia VKEdest, kus töötab kuni 250 töötajat, on kasutanud uut tehnoloogiat, et võimaldada töökaugust ja vältida kaotusi. Vaadake seitset fakti digitaalse transformatsiooni kohta väikeettevõtluses – alates suurimatest raskustest kuni võimalike lahendusteni.

9 tasuta veebikursust karantiini ajal

Delli ekspertide võrk on sideprogramm, mis on mõeldud IT-spetsialistidele, kellel on programmis osalejatele tasuta eksklusiivsed tehnoloogialahenduste koolitusvahendid koos sertifitseerimisvõimalusega. Kui olete IT-spetsialist ja soovite Delli abi oma klientide jaoks projektide kujundamisel, helistage 0800 701 1293 või külastage veebisaiti www.programaexpertnetwork.com.br.

1/5 seitsmest faktist digitaalse transformatsiooni kohta väikeettevõtluses – Foto: Disclosure / Unsplash (autor Marvin Meyer)

Seitse fakti digitaalse transformatsiooni kohta väikeettevõtluses – Foto: Disclosure / Unsplash (autor Marvin Meyer)

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Pandeemia on kiirendanud VKEde digiteerimist

Digitaalne transformatsioon on juba suurettevõtetes edenemas. Turu-uuringute agentuuri IDC ülemaailmne aruanne näitab, et 2019. aastal investeerisid mitme riigi ettevõtted sellesse piirkonda rohkem kui 1 triljon dollarit. See on 17,9% kasv võrreldes 2018. aastaga. Vahepeal on mõned VKEd püüdnud globaalsete trendidega sammu pidada. Uus koroonaviiruse pandeemia kiirendab protsessi.

Capterra uuringu järgi kasvab karantiinis peakorterit hõlbustavate programmide – videokonverentside (Microsoft Team ja Skype) kasutamine näiteks G Suitesi ja Office’i pakettide kõrval. Uuringust selgub, et 60% ettevõtetest on ostnud või kavatsevad osta kaugtöö jaoks uut tarkvara. E-kaubandus, mida tarbijad juba praegu väga soovivad, on ajendatud ka sotsiaalsest isolatsioonist. Nagu uuring näitas, pidi 53% kĂĽsitletud VKEdest kohandama mĂĽĂĽki virtualiseeritud keskkonnaga.

2 viiest Videokonverentside platvormide kasutamine pandeemia ajal kasvab – Foto: Disclosure / Google Meets

Videokonverentside platvormide kasutamine pandeemia ajal kasvab – Foto: Disclosure / Google Meets

Selles kontekstis kerkivad esile ka uued väljakutsed, näiteks ainult klientidega suhtlemine interneti kaudu WhatsAppi, suhtlusvõrgustike (näiteks Facebook, Instagram, Linkedin) või isegi AI-põhiste robotite Chat Botsi kaudu, mis simuleerivad veebilehtedel inimteenijaid. võrk.

2. Uuenduste õppimine on esimene samm

See võib tunduda ilmselge, kuid digitaalne transformatsioon algab organisatsioonikultuuri juurutamisest tehnoloogiakesksetes ettevõtetes. Praktikas hõlmab see midagi enamat kui lihtsalt toodete erinevatel viisidel müümine ja saatmine. Uute tööriistade omaksvõtmiseks on oluline, et ettevõtete omanikel ja töötajatel oleks tehnoloogiline mõtteviis.

Virtuaalsetes keskkondades edu saavutavad VKEd mõistavad „klientide teekonna” kontseptsiooni, mis on tarbijate tee: ettevõtete leidmine, kontaktide loomine ja ostude sooritamine. See tähendab mõistmist, milliseid lahendusi kasutatakse klientide meelitamiseks („Veebisait? Suhtlusvõrgustikud? E-posti turundus“). Seetõttu on uue tehnoloogia väljaõppesse investeerimine oluline osa digitaalsest transformatsiooniprotsessist. Näiteks pakub Sebrae uutele ettevõtjatele kursusi ja näpunäiteid juba mõnda aega teel olnud VKEdele.

Samuti on soovitatav kasutada sellist metoodikat nagu Disainmõtlemine, mille eesmärk on stimuleerida loovat mõtlemist ettevõtte probleemide lahendamiseks. Võite loota tasuta platvormidele, et hakata uuendama nagu WordPress, Wix ja GoDaddy, mis võimaldavad teil veebisaite luua. Või MailChimp, mida kasutatakse laialdaselt reklaamide ja infolehtede käivitamiseks.

3. Suhtlusvõrgustike kasutamine suurendab müüki

WhatsApp ja Facebook on VKEde seas kõige enam kasutatavad sotsiaalvõrgustikud. Sebrae väikeettevõtete digitaalse transformatsiooni uuringu kohaselt kasutab WhatsAppi 75% Brasiilia väikeettevõtetest klientidega suhtlemiseks ning toodete või teenuste (59%), klienditeeninduse (59%) ja mĂĽĂĽgi (43%) kohta teabe edastamiseks. Teine silma jäänud teave on see, et 2019. aastal toimus 22% kogu Brasiilia Interneti-tehingutest sotsiaalmeedia kaudu, selgub NuvCommerce’i uusimatest uuringutest. Samuti on võrkudel suur jõud tarbijaid mõjutada. Veebipoodide hiljutine uuring 40Âş näitas, et sotsiaalsed võrgustikud on suuruselt teine ​​ostumotivaator, jäädes alla ainult otsingumootoritele, eriti Facebooki (53%) ja Instagrami (32%) taga.

3/5-st Sotsiaalmeedia kasutamine mĂĽĂĽmiseks on äristrateegia – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Sotsiaalmeedia kasutamine mĂĽĂĽmiseks on äristrateegia – Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Lisaks pöördumisele pakuvad sotsiaalvõrgustikud ka madalate reklaamikulude eelist, võimaldavad ettevõtetel tihedamalt avalikkusega suhelda ja aitavad koguda andmeid tarbijate eelistuste kohta. Samuti on lihtsam levitada sildade ehitamise sisu potentsiaalsete klientidega näpunäidetena probleemide lahendamiseks või erinevate teemade kahtluste lahendamiseks õpetuste, taskuhäälingusaadete, brošüüride ja veebiseminaride kaudu.

4. VKEdel on raskusi madala eelarve ja seadusandlusega

Erinevalt suurtest ettevõtetest, kes saavad palgata juhte konkreetsete digitaalse ümberkujundamise projektide juhtimiseks, peavad VKEd tegelema lahja meeskonnaga ja tagasihoidliku eelarvega. Seega võivad muutused ettevõtte kultuuris olla aeglasemad või on tõkkeid. Samuti suurendab see raskusi spetsiaalse tööjõu värbamisel, kes teab, kuidas pakkuda tehnilist tuge ja mõista kliendi vajadusi digitaalse platvormi järele. Näiteks pandeemia kontekstis kuulis üle 30% VKEdest, kellest Capterra kuulis, et neil on probleeme klientide, kolleegide ja Interneti-ühendustega suhtlemisel. Mitmed ettevõtted viitasid ka sellele, et üksindus on mõjutanud kodukontori töötajaid.

Teine väike- ja keskmise suurusega ettevõtete ees seisev väljakutse on tegeleda isikuandmete kaitse üldseadusega (LGPD) tõstatatud õiguslike probleemidega, mis peaks jõustuma 2021. aastal. Veerand riigi VKEdest pole teadlikud LGPD-st, mis võimaldab ettevõtetel ja avalikel isikutel koguda andmeid ja inimestelt saadud teabe töötlemine, nagu näitab teine ​​Capterra uuring, mis algas tänavu märtsis. Küsitletud ettevõtjate seas ütles vaid 40%, et nad on uue seaduse jaoks valmis.

5. Professionaalne IT, äri ja protsesside juhtimine on võtmetähtsusega

Tõeliselt digitaalse transformatsiooni saavutamiseks on hädavajalik, et mul oleks mitmekülgne professionaalide meeskond, kes valdaks kolme strateegilist ja üksteist täiendavat valdkonda: IT, äri ja protsesside juhtimine. Näiteks masinõppe tarkvara kasutuselevõtt, mis võimaldab teha masinõpet suurandmete ja tehisintellekti analüüsi põhjal, nõuab, et sellised spetsialistid nagu andmeteadlased ja BI-analüütikud oskaksid andmeid tõlgendada. Seda teavet kasutavad juhid ettevõtte tulemuste parandamiseks.

4 viiest multidistsiplinaarsest meeskonnast on digitaalse transformatsiooni jaoks kriitilise tähtsusega – Foto: Disclosure / Unsplash (autorid NESA)

Multidistsiplinaarsed meeskonnad on digitaalse transformatsiooni toimumise jaoks ĂĽliolulised – Foto: Disclosure / Unsplash (autorid NESA)

Peakorteri kasv ja küberrünnakute sagenemine pandeemia ajal suurendas ka nõudlust IT-spetsialistide järele. Kaspersky sõnul ei saa kaks kolmandikku (67%) kodus töötavatest Brasiilia spetsialistidest spetsiaalset koolitust ega juhendamist, et end virtuaalsete rünnakute eest kaitsta.

6. Ăślesannete automatiseerimise programmid muudavad olukorda

VKEdel soovitatakse tungivalt kasutada spetsiaalset juhtimistarkvara, mis aitab ettevõtte juhtimisülesandeid automatiseerida, võimaldades suuremat turvalisust ja paindlikkust. See kehtib ERP-i kohta (inglise keeles akronüüm ettevõtte ressursside planeerimiseks), mis integreerib muu hulgas raamatupidamise, personalitöö ja varude haldamise lahendused. Samuti suureneb tootlikkuse ja töövoo haldustarkvara, näiteks Trello, Slack ja Jira, kasutamine ning sotsiaalvõrgustikes, nagu Postgrain, avaldatud ajakava. Automatiseerimisplatvormi kasutamise eeliseks on ka aruannete avaldamine, mis aitavad välja töötada ettevõtte juhtimis- ja müügistrateegiaid.

5/5 Trello on väikeettevõtete jaoks kasulik ĂĽlesannete korraldamise tööriist – Foto: Disclosure / Trello

Trello on väikeettevõtete jaoks ĂĽks kasulik ĂĽlesannete korraldamise tööriist – Foto: Avalikustamine / Trello

7. Agile metoodika aitab VKEdel kohaneda digitaalse transformatsiooniga

Agiilseid metoodikaid kasutatakse koostöö juhtimiseks, kohanemiseks ja innovatsiooniks ettevõtte juhtimisel ning VKEdel aidatakse innovatsioonitempoga kohaneda. See kontseptsioon hõlmab väledust ja paindlikkust keeruliste probleemide lahendamiseks, näiteks vajadus kohandada projekte ja tooteid arendusprotsessi ajal, konkurents ja töökeskkonna muutused. Samuti aitab see ja vastab klientide ootustele kiiremini ja väiksemate kuludega.

IT-valdkonnas kasutatakse tarkvara loomisel väledat metoodikat. Ettevõtte Ĺľargoonis nimetatakse neid meetodeid “digitaalse transformatsiooni alustaladeks”. Scrum on ĂĽks tuntumaid metoodikaid ja töötab prioriteetide kavandamisel, korraldades tegevusi kaartidel nagu Trello. Teised populaarsed metoodikad on Kaban, mille eesmärk on vältida projektide kitsaskohti, et need ei lakka kasvamast, ja Lean, mis on tekkimas autotööstuses ja aitab mõelda, kuidas jäätmeid näiteks rahaliste vahendite ja töötajatega ära viia.