Seitse näpunäidet saidi võltsimise teada saamiseks ja võrgupettuste vältimiseks Turvalisus

Seitse näpunäidet saidi võltsimise teada saamiseks ja võrgupettuste vältimiseks Turvalisus

Kui kasutajad kavatsevad toodet osta, finantstehinguid teha või isikuandmeid sisestada, on oluline teada, kas veebisait on õige. Võltsitud veebisaite kasutatakse sageli küberpettuste rakendamiseks ja pangaandmete, paroolide varastamiseks või lihtsalt edasiste rünnakute jaoks arvutitesse häkkimise hõlbustamiseks. Selle tüüpi rünnaku, mida nimetatakse andmepüügiks, näide on WhatsApi ketis võltsreklaamidega saadetud link, kasutades paljude teiste seas kaupluse O Boticrio või Cacau Show nime.

Õnneks on mõned nipid, kuidas veenduda, et soovitud leht on tõeline, et see pole võlts. Allpool leiate näpunäiteid selle kohta, mida teha kloonitud või riskantsete saitide kahtluse korral.

LUGEGE: 'Võlts' Instagram võib teie andmeid varastada; võta varju

WhatsApp kasutab 1/5 pettusest poodiga võltsveebisaiti O Boticrio Foto: Tainah Tavares / TechTudo

WhatsApp-i petmine kasutab võltsveebisaiti kaupluse nimega O Boticrio Foto: Tainah Tavares / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1. Kontrollige linki ja domeeni

Kui saate lingi sõnumi kaudu ja kahtlete saidi identiteedis, vaadake domeeni. See on aadressi tuum, kust kõik ülejäänud pärinevad samalt saidilt. TechTudo domeen, näiteks techtudo.com.br: kui aadress on lingi alguses, olenemata sellest, kui palju see on, kipub URL autentne olema.

Kui aadress sisaldab aga midagi sellist nagu techtud0.com.br, kus viimases kohas on null, olge mõnel juhul ettevaatlik, piisab petetavate punktide (".") Asemel kriipsudest ("-"). Homograafiline riigipööre koosneb domeeni registreerimisest, mis üritab jäljendada tuntud veebisaidi ilmumist. Vaadake kahtlaseid URL-e, näiteks amaz0n, go0gle. See näpunäide kehtib ka vähem populaarsete domeenide kohta: aadressidel, mis lõppevad .br .edu ja .org, on tavaliselt suurem usaldusväärsus kui .biz ja .net.

2 / 5Kontrolli aadress Foto: Reproduo / Paulo Alves

Kontrollige fotoaadressi: Reproduo / Paulo Alves

WHOIS registreerib domeene, IP-sid ja teavet veebisaitide omanike kohta. Ehkki see pole alati läbipaistev, kuna teatud teabe avaldamise eest on võimalik maksta, võimaldab see funktsioon teil leida CPF-i, CNPJ-i, nime, aadressi ja muid andmeid sellelt, kellele aadressi eest makstakse.

Sel viisil on võimalik võltsitud veebisait paljastada, kui kuvatavad andmed on vastuolulised. Brasiilias registreeritud veebisaite on võimalik kontrollida aadressil https://registro.br/2/whois.

3. Tehke Google'i otsing

Kui võlg jätkub, on veel üks lihtne näpunäide Google'is otsingu tegemine. Esimeses tulemuses õige lingi saamiseks märkige selle kaupluse või asutuse nimi, mida soovite leida. Kui Google edastab maine muutujatega edetabelit, on võltssaitidel raskusi otsingu ülaosas kuvamisega.

Kaupluste ja muude äriettevõtete puhul kuvab Google tavaliselt võtmeandmeid teabekaartidel, millel on telefoninupud, aadressid ja ühe klõpsuga veebisaidid, et tagada saidi avaldatud lehtede külastused.

3 / 5Google kuvab ĂĽlaltoodud tegeliku saidi. Foto: Reproduo / Paulo Alves

Google kuvab ĂĽlaltoodud reaalse saidi. Foto: Reproduo / Paulo Alves

4. Otsige saidilt Google'i olekut

Lisaks reaalse saidi kuvamisele pakub Google lisaks ka tööriista, mis aitab antud lingi läbipaistvuse taset analüüsida. Juurdepääs brauseri tööriistale (transparentsireport.google.com/safe-browsing) ja sisestage peaväljale kontrollitav aadress, et teada saada, kas lehel on ohtlikke elemente.

4/5 Google'i tööriist näitab, kas veebisait võib olla ohtlik Foto: Reproduo / Paulo Alves

Google'i tööriist näitab, kas veebisait võib olla ohtlik Foto: Reproduo / Paulo Alves

5. Esitage sissetungivaid reklaame

Isegi kui teie külastatud veebisait on õige, on oluline pöörata tähelepanu lehe käitumisele. Kui teie ühendus katkeb, võib avaliku Wi-Fi kasutamisel midagi juhtuda, võib sobiv sait kuvada häkkerite poolt süstitud sisu, et proovida ohvrit petada. Sellistel juhtudel ei näe kasutaja lehte sellisena, nagu ta on, vaid pahade poolt muudetud versiooni.

Kui kuulutusi on tavalisest rohkem, olge alati kahtlane, enamik neist on sissetungivaid: hüpikaknad ja ribareklaamid pakuvad tooteid, mis on liiga odavad, pornograafiaga sama tüüpi saitidel või liigsete hoiatustega viirusnakkuste kohta. Kui see juhtub, sulgege brauser ja katkestage ühendus, isegi kui veebisait on õige.

6. Veenduge, et ĂĽhendus oleks kindel

Sisselogimiste, paroolide, makseteabe ja muu isikliku teabega tegelevatel saitidel peab olema turvaline ühendus HTTPS-i protokolliga. Välja arvatud juhul, kui külastate ajaveebi või mõnda muud veebisaiti, mis ei nõua teie isikuandmeid, isegi kui see pole soovitatav, peavad kõik muud veebisaidid kasutama tehnoloogiat, et pakkuda krüptitud suhtluskanalit teie arvuti ja lehe serveri vahel. võõrustas.

Juurdepääsu kaitse tagamiseks otsige aadressi algusest https-i akronüümi või kontrollige, kas brauser näitab aadressiribale mingeid märke: Turvaline, Verifitseeritud, Pitseriga kaitstud või rohelise turvasertifikaadi nimi.

5-st 5HTTPS-st on foto: Divulgao / Google'i veebisaitide jaoks vajalik turvaprotokoll

HTTPS on foto: Divulgao / Google'i veebilehtede jaoks vajalik turvaprotokoll

7. Otsige turvapitserit

Lisaks HTTPS-i templile on pangandusteabega seotud saitidel lehe korpuses sageli austatud krüptimissertifikaadid. McAfee, GeoTrust, Google Trusted Store, PayPal, Truste ja Norton on mõned kuulsad sertifikaadid, mis võivad ilmuda.

Et teada saada, kas pilt on autentne, klõpsake sellel ja kontrollige, kas veebisaidil kuvatakse üksikasjad sertifitseerija pakutavate turvateenuste kohta. Võltslehtedel ei saa neid templeid klõpsata.

Kuidas teada saada, kas teie ostu sait on usaldusväärne? Arvamused TechTudo foorumis.

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks

Mis on lunavara: viis näpunäidet enda kaitsmiseks