Seitse põhjust, miks teie Google’i konto võidakse igaveseks peatada

Google võib kasutajakontod erinevatel põhjustel peatada. Kasutusreeglite rikkumise korral on otsingugigandil õigus konto igal ajal sulgeda. Pärast keelamist kaotavad kasutajad juurdepääsu sellistele teenustele nagu Gmail, YouTube, Play pood ja Google Drive. Android-telefoni kasutajatele on ebamugavus aga veelgi suurem: blokeeritud konto kahjustab kogu süsteemi funktsionaalsust.

LOE: Google’i uued videomängud on testimisel pettumust valmistanud; vaata

Sõltuvalt toime pandud rikkumise tüübist teavitab Google teid tühistamisest ette. Kui see on aga väga tõsine, saab konto lõpetada ilma ette teatamata. Tasub mainida, et mõnel juhul ei pruugi ebaseaduslikke tegevusi läbi viia mitte kasutajad, vaid häkkerid, kes hangivad paroole ja kasutavad kontosid näiteks rämpsposti, õngevõtmiskampaaniate ja laste ekspluateerimisega seotud sisu saatmiseks. Seetõttu on konto turvalisuse tugevdamiseks oluline teha muudatusi.

Ăśks kolmest Seitse põhjust, mis võivad teie Google’i konto igaveseks peatada – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Seitse põhjust, mis võivad teie Google’i konto igaveseks peatada – Foto: Marvin Costa / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Paljud Google’i otsused kontode tĂĽhistamiseks, rakenduste eemaldamiseks Play poest või videote YouTube’i paigutamiseks langetatakse automatiseeritud sĂĽsteemide poolt. Seega, kui kasutaja usub, et ettevõte tegi vea, saab kasutaja taotleda tĂĽhistamise ĂĽlevaatamist ja taotleda konto taastamist. Selleks logige lihtsalt tavapäraselt sisse, valige suvand “Proovige taastada” ja järgige kuvatavaid juhiseid. Andmeid on võimalik ka deaktiveeritud kontodelt alla laadida ja neid mõne Google’i teenuse abil salvestada.

Parim viis oma konto keelamise vältimiseks on teada ja järgida Google’i teenuste kasutustingimusi. Kontrollige allpool seitset põhjust, mis võivad viia konto pĂĽsiva peatamiseni, ja olge ettevaatlik, et neid tavasid ei kasutataks.

1. Kasutustingimuste rikkumine

Kõiki Google’i kontosid saab lõpetada, kui kasutaja ei järgi ettevõtte eeskirju. See hõlmab lisaks Google’i kasutustingimustele ka oma tooteid, nagu YouTube ja Play pood. Näiteks videoportaalide puhul on pornograafilise või seksuaalse sisuga sisu postitamine keelatud. Google’i rakenduste pood omakorda ei luba rakendusi, mis rikuvad teiste inimeste intellektuaalomandi õigusi. Neid tingimusi rikkuvad toimingud võivad põhjustada konto peatamise.

2. Saada andmepĂĽĂĽk ja pahavara

2/3 Pahavara saatmine ja andmepĂĽĂĽk on ĂĽks põhjus, miks Google’i kontosid saab blokeerida – Foto: Pond5

Pahavara saatmine ja andmepĂĽĂĽk on ĂĽks põhjustest, miks Google’i kontosid saab blokeerida – Foto: Pond5

Võltsmeilide saatmine on üks levinumaid andmepüügivorme. Pole juhus, et Google keelab Gmaili ja muude teenuste kasutamise seda tüüpi kuritegelikuks tegevuseks. Samuti on ettevõte keelanud pahavara, aga ka muu pahatahtliku tarkvara ja koodi edastamise.

Google ei luba oma teenuseid kasutada materjali saatmiseks, mida saajad ei soovi ega soovi – – populaarne ja tĂĽĂĽtu rämpspost. Ettevõte klassifitseerib oma tugilehel rämpsposti, e-kirju, kommentaare, fotosid, ĂĽlevaateid ja muud soovimatut reklaami- või kaubandusmaterjali. Sisu saatmine inimestele, keda te ei tunne, või paljudele inimestele samal ajal võib ka teie konto sulgeda.

4. Laste ekspluateerimisega seotud sisu jagamine

Laste ekspluateerimist või väärkohtlemist iseloomustava sisu loomine, jagamine, üleslaadimine ja üleslaadimine on Google rangelt keelatud. Laste seksuaalse väärkohtlemise pildid, sealhulgas pildid, ja materjalid, mis kujutavad lapsi seksuaalselt, eemaldatakse ettevõtte serveritest. Lisaks kontode peatamisele saab kasutajatest teatada kadunud laste ja ekspluateerimise riiklikule keskusele (NCMEC) ja õigusasutustele.

3/3 Laste seksuaalse väärkohtlemise piltide jagamine on Google’i rangelt keelatud tava – Foto: Tiik5

Laste seksuaalse väärkohtlemise piltide jagamine on tava, mille Google on rangelt keelanud – Foto: Pond5

5. Jagage terroristlikku sisu

Ă„rge kasutage Google’i teenuseid sisu jagamiseks, mis on mõeldud inimeste värbamiseks terroristlikesse organisatsioonidesse, vägivalla õhutamiseks, terrorirĂĽnnakute ĂĽlistamiseks või terroriaktide propageerimiseks. Tasub siiski mainida, et selle teemaga seotud materjali on lubatud postitada hariduslikel, dokumentaalsetel, teaduslikel või kunstilistel eesmärkidel. Sellistel juhtudel andke inimestele piisavalt teavet konteksti mõistmiseks.

6. Võltskonto loomine

Sotsiaaltehnika pettuste vältimiseks keelab Google oma teenuste kasutamise võltsidentiteetide loomiseks. Gmaili aadressi loomine, mis ebaausalt näitab, et keegi töötab näiteks valitsusorganisatsioonis, on ettevõtte eeskirjade rikkumine. Fännide jaoks on siiski okei luua kuulsuste nimedega e-posti kontosid.

7. Automaatsõnumite saatmiseks kasutage roboteid

Google’i kontot ei ole lubatud kasutada telefonikõnede tegemiseks ega robotitest sõnumite saatmiseks, eraldiseisvatest programmidest, mis on mõeldud Internetis töötamiseks, tehes korduvaid automatiseeritud ĂĽlesandeid. Samuti on Adsense keelanud robotite kasutamise. Tavaliselt kasutatakse sellist tarkvara liikluse mahu suurendamiseks ja seeläbi reklaamijate kulude või avaldajate tulude suurendamiseks.

„Google’i reklaamide klõpsud peavad tulema kasutaja tegelikust huvist. “Kõik meetodid, mida kasutatakse klikkide või näitamiste kunstlikuks genereerimiseks, on programmieeskirjadega rangelt keelatud,” ĂĽtles Google oma AdSense’i tugilehel.

Pärast Google Chrome’i allalaadimist ei jäta see valget ekraani: miks? Uurige seda TechTudo foorumitest.

Google'i jant: vaadake 7 nippi ja mängu, mida otsingumootorites peita

Google’i jant: vaadake 7 nippi ja mängu, mida otsingumootorites peita