SMS-sõnumid jäävad populaarsemaks kui sõnumside rakendused

Seksimine on teismeliste seas ĂĽha tavalisem

Seksimine – seksuaalse sisuga fotode edastamine mobiiltelefoni kaudu – on noorte seas ĂĽha tavalisem ja suur hulk teismelisi teeb seda väga vähe, kui ĂĽldse, teadmata psĂĽhholoogilistest või õiguslikest tagajärgedest. Ja isegi need, kel ideed, jätkavad sekstingu tegemist. Järeldus pärineb Ameerika Ăśhendriikide Utahi ĂĽlikoolist Donald Strassbergi juhitud seksuaalkäitumise uuringust.

Uurimine põhineb 606 keskkooliõpilase küsitlusel USA edelaosas asuvas erakoolis.

Ligi 20% õpilastest (kellest mõned olid 14-aastased) väitsid, et olid saatnud oma mobiiltelefoniga seksuaalse sisuga autoportreesid ja peaaegu kaks korda rohkem kui neid, kes said seksuaalse sisuga fotosid.

Neist, kes selle pildi said, tunnistas üle 25%, et on selle kellelegi teisele edasi andnud. Ja neist, kes olid postitanud vähemalt ühe seksuaalse sisuga foto, oleks rohkem kui kolmandik teda tabanud võimalikest juriidilistest (või muudest) tüsistustest.

Pole uus, et mobiiltelefonidest on saanud teismeliste elu lahutamatu osa ja vahetu juurdepääsu vorm on muutnud inimestevaheliste suhete ja õppimise dünaamikat. Strassbergi juhitud uurimus käsitleb nähtust, mida on uurinud ka Ameerika meedia, ning rõhutatakse, et seksuaalse sisuga piltide ülekandmine on uus viis noorte seksuaalsele sisule tutvustamiseks.

“Tulemus [da investigação]ĂĽleskutse haridusalastele jõupingutustele “, kaitseb selle uuringu autorid, viidates Science Springer Science + Business Media erikirjastajale, et olla tähelepanelik sekstimise võimalike ohtude suhtes noorte seas.

USA-s on paljudes osariikides oht, et igaüks, kes saab või saadab alla 18-aastaste isikute fotosid, võib saada vastutusele lapsporno omamise või levitamise eest, millel on õiguslikud tagajärjed.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi