Seksiskandaalid tabasid 200 miljonit e-kirja; mõista ja osata ennast kaitsta

Küberjulgeolekufirma Cofense esmaspäeval avaldatud teabe kohaselt on rohkem kui 200 miljonit e-posti kontot sekspettuste jaoks. See tava hõlmab ohu avaldada ohvri seksuaalfotod või -videod Internetis, kui vastutasuks raha ei deponeerita. Aadress saadi Internetis saadaval olevate lekete loendist ja ettevõtte sõnul on see seni suurim sekstortimiseks kasutatud e-posti leke, mille ohvrile kaotas 1,5 miljonit USA dollarit.

Uued sekspettused kasutavad Bitcoini saamiseks pornosaidid ja -videoid

Ăśks 2-st sekstoreerimisest on tava, kus sunnitakse ohvrit midagi tegema, ähvardades avaldada enda kohta seksuaalset sisu – Foto: Pond5

Sextorsion on tava, mis sunnib ohvreid midagi tegema, ähvardades avaldada enda kohta seksuaalset sisu – Foto: Pond5

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Küberkurjategijad kasutavad „pihusta ja palveta“ strateegiat: uute ohvrite sihtimise asemel käivitavad nad robotivõrgu kaudu sõnumid varasematest petuskeemidest saadud ulatusliku e-kirjade loendi juurde. Nii tagavad häkkerid, et tasuvuse protsent, isegi kui see on väike, on kasumlik, sest valitud inimesed tõenäoliselt reageerivad.

“Kui teie e-posti aadress on leitud robotivõrkude kasutatavast loendist, saate suure tõenäosusega seksi e-kirja – kui te pole seda veel teinud,” selgitas Cofense’i tehnoloogiajuht Aaron Higbee.

Üldiselt väidavad seksuaalse väljapressimise sõnumid, et nad on veebikaamera enda valdusesse võtnud ja filmivad kasutajat ohtlikus olukorras. Muul ajal võib e-kiri ähvardada näiteks sirvimisajaloo avaldamisega täiskasvanute veebisaitidel.

Sextortion botnet, mida Cofense Labs selle aasta esimesel poolel jälgis, rikkus enam kui 200 miljonit kontot. Ettevõttel õnnestus analüüsida enam kui seitset miljonit seksikelmustega e-kirja. Neist umbes 1200 on pettuse ohvrid, kes maksavad kurjategijatele, et vältida Internetis avaldatud andmeid. Sellega kaasnes taktika häkkerite sekstortsioonikampaaniaga seotud maksetega Bitcoini rahakottidesse 1,5 miljonit dollarit (5,9 miljonit dollarit).

Kuigi on võimatu vältida seksuaalse väljapressimise meilisõnumite saamist, on selle kriminaalse kelmuse tõttu kukkumise vältimiseks mitmeid meetmeid. Oluline on veenduda, et teie arvutis või telefonis on uusim viirusetõrje, mis vähendab häkkerite võimalust veebikaamerale kaugjuurdepääsu võimaldada. Kui seda ei kasutata, on soovitatav kaamera välja lülitada või suletud.

2/2 e-posti sextoro näide – Foto: Avalikustamine / Cofense

Näide meilisõnumist sextoro – Foto: Avalikustamine / Cofense

Samuti on soovitatav vältida intiimse sisu jagamist e-posti või sõnumsiderakenduste kaudu, eriti võõrastega. Karspersky uuringu kohaselt on 34% brasiillastest seda tüüpi fotosid saatnud partnerile või sõbrale ning 28% on end mobiiltelefoni või tahvelarvutit kasutades intiimsetes olukordades filminud või pildistanud. Samuti on soovitatav keelata seda tüüpi meediumite üleslaadimine pilves, sest teenuse kasutaja paroolivarguse korral võivad andmetele juurde pääseda kolmandad isikud.

Cofense’i leitud kĂĽberkurjategijate andmebaasis saate kontrollida, kas teie e-posti aadress on ettevõtte veebisaidil: https://cofense.com/sextortion/

Kui olete saanud seda tüüpi ohtudega meilisõnumi, hoiatab ettevõte: ärge vastake, ärge makske ja ärge klõpsake sõnumis oleval lingil. „Andmebaasi lisatud e-posti aadressi omanik peab selle aadressiga seotud konto parooli muutma. Ja mis kõige tähtsam, kui meilisõnumite sekkumine saadakse, ei soovita me lunaraha maksmisele vastata, ”hoiatatakse ametlikus avalduses.