Sellest on möödunud 25 aastat, kui veebisait esmakordselt veebi jõudis.  Kas mäletate, mida te siis tegite?

Sellest on möödunud 25 aastat, kui veebisait esmakordselt veebi jõudis. Kas mäletate, mida te siis tegite?

Esimene sait, mis kasutas Interneti mõistet hüperlinkide kaudu lingitud lehtede võrguna, selgitas täpselt, mis on hüperlingi ja veebi mõiste.

Unustage pilte, videoid või animatsioone, sest arusaadavalt on see sait protsessi lihtsuse nimel graafiliselt väga kaugel praegusest veebilehest.

Pioneerilehel on tekst kuningas ja võimalus järgida linki lisateabe saamiseks on šokeeriv uudsus või kui me polnud seda isegi Interneti esimestel päevadel.

Alles aasta hiljem, 1991. aasta augustis, nägi laiem avalikkus, kes oli tollal veel väga väike, ja nägi, mis on veebileht, juurdepääsuga aadressile info.cern.ch/hypertext/WWW/ TheProject.html.

WWW loodi algse eesmärgiga võimaldada CERNi teadlastel jagada teavet oma arvutitest. Seega ei pea nad projekti kulgemise teadmiseks olema samas füüsilises ruumis, andmete vahetamiseks on nad ühendatud ainult veebiserveri kaudu.

Projekti veebisait on selle test. Sellelt lehelt leiate teavet sama tĂĽĂĽpi lehtede loomiseks vajaliku koodi, kasutatud tarkvara, bibliograafiliste viidete ja ka projektis osalevate inimeste kontaktide kohta.