SetĂşbalis toimub rahvusvaheline andmepĂĽĂĽgioperatsioon, millel on kohalikud muulad

Vahistamisest teatas justiitspolitsei, viidates väidetavale ebaseadusliku juurdepääsu kuritegevusele, arvutipettustele, rahapesule ja narkokaubandusele.

Operatsioonil Viking lubati lammutada rahvusvaheliselt organiseeritud rĂĽhma rakud, mis olid Portugali paigaldatud alates eelmise aasta juulist. Uurimise kohaselt pidasid kinnipeetavad “pidevalt” “andmepĂĽĂĽki”, mis võimaldas neil kolmandatelt isikutelt raha konfiskeerida, koos “ebaseaduslikult saadud summade järgneva pesemisega”.

PJ andmetel tehti operatsiooni käigus 6 läbiotsimist, 5 kohtualust moodustati endiselt, sealhulgas mõned kasutatud “rahamulad”. Termin “rahakotid” viitab inimestele, kes pole tavaliselt otseselt seotud pettustega, kuid kes lubavad oma pangakontot kasutada raha saamiseks ja aitavad juhtumite jälgi puhastada.

Külmutati ka pangakontod, mille saldo oli üle 400 000 euro, konfiskeeriti 2 sõidukit, narkootikume (kokaiin ja hašiš), mitmesuguseid huvitõendeid tõendavaid dokumente, arvutiseadmeid ja muid esemeid, mis olid suunatud uuritavate petuskeemide kaudu saadud tuludega; näitab PJ avaldust.

Kinnipeetavad, mees ja naine vanuses 37 ja 27, osalevad esimesel kohtulikul ĂĽlekuulamisel sunnimeetmete rakendamiseks.