Shadowban: täidab Instagrami karistust kasutajate postituste varjamise eest

Kui teie Instagrami postituste meeldimiste ja suhtluste arv väheneb ĂĽleöö, võite saada ohvriks shadowban (vabanege varjudest, vabatõlkes). Nagu tuntud kui kummitus (Inglise keeles “Acting like a ghost”) teostavad seda tava sotsiaalsed võrgustikud, et karistada kasutajaid, kes rikuvad kasutustingimusi. Karistused seisnevad voos profiilipostituste peitmises ja räsimärkide otsimises, mis muudab reegleid rikkuvate inimeste sisu nägemise keerulisemaks.

LOE: Instagram: uurige, kas teie profiili võib sisse häkkida

Tingimused shadowban on viimaste nädalate jooksul tõusnud pärast seda, kui polaartantsuprofessionaalid süüdistasid Instagrami tantsupraktikale viitavate räsimärkidega siltide postituste varjamises. Yahoo teatel ütles sotsiaalvõrgustik, et postitantsu sildi blokeerimine oli tingitud veast ja vabandas veast tabatud tantsijate ees. Mõistke allpool, miks shadowban juhtub ja kuidas karistusi vältida.

1/3 Instagramis on kasutusel shadowbani kasutajad, kes rikuvad selle võrgukasutuspoliitikat – Foto: Carolina Oliveira / TechTudo

Instagram võtab kasutajatega varjukĂĽlma tavasid, kes rikuvad selle võrgukasutuspoliitikat – Foto: Carolina Oliveira / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Mis on shadowban Instagramis?

SEE varjutus on tava, mida Instagram kasutab platvormi kasutustingimusi rikkuvate kontode karistamiseks. Karistus on kasutajate sisu blokeerimine teie otsingutööriistade ja jälgijate voos. Ikka on võimalik kontolt postitusi kontrollida, pöördudes otse profiili juurde, kuid postitusi ei toimu, mis vähendab nende katvust. Instagram ei näe profiilide eest karistusi – sageli saab kahtlane konto aru, et on kannatanud shadowban alles pärast suhtlusvõrgustikes järsu languse nägemist.

Miks Instagram praktiseerib shadowbani?

“Varju heitmine” on Instagrami viis kontrollida sisu, mis võib mingil viisil rikkuda suhtlusvõrgustike põhimõtteid. Kõige tavalisem põhjus shadowban on keelatud või ĂĽlevaatamisel olevate räsimärkidega väljaannete indekseerimine. Isegi kui avaldatud sisu ei ole vastuolus Instagrami juhistega, piisab keelatud sildi lisamisest, et hoiatada sotsiaalvõrgustikku, et profiili sisu on kahtlane.

Instagrami keelatud räsimärgid viitavad sotsiaalvõrgustikes keelatud subjektidele, näiteks seksuaalse sisuga teemadele, narkootikumidele, inimkaubandusele, vihakõnele ja muule. Mõnikord on silt ise sobimatu, kuid postitamise ajal on kaebuste määr kõrge. Näiteks on see populaarse #sextou puhul, mida välismaalased eelmisel aastal pornograafia jagamiseks kasutasid. Vastuseks blokeeris Instagram ajutiselt hashtagid.

Suure hulga räsimärkide kasutamine võib põhjustada ka selle ploki – Instagram lubab ĂĽhe väljaande kohta kasutada maksimaalselt 30 silti. Jälgijate ja meeldimiste ostmine suurendab profiili populaarsust ja nähtavust ning suurendab ka sihtmärgi ohtu shadowban Instagramis.

2/3 teatatud räsimärki sisaldavast postitusest võib põhjustada varjutuse – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Teatatud räsimärke sisaldavad postitused võivad põhjustada varjutamist – Foto: Melissa Cruz / TechTudo

Pole-tantsu harrastaja muutus kahtlaseks shadowban mais algavast Instagramist, pole pole pole tantsijatele keskendunud virtuaalse kogukonna Pole Pressi tantsijate kommentaaride järgi. Sellega seoses loodi saidil Change.org petitsioon, mis kutsub üles Instagrami karistamist lõpetama. Kriitikud on kahtluse alla seadnud suhtlusvõrgustiku seisukoha kahjutuks peetud sisu blokeerimise osas, samal ajal kui platvorm seisab silmitsi kriitilise probleemiga laadida enesetappu, vihakõne ja terrorismi käsitlevaid riskantseid väljaandeid.

Pole-tantsu juhendaja Elizabeth Blanchard avaldab oma Facebooki lehel loendi räsimärkidest, mida teised tantsijad peaksid oma postitustes vältima, et neid mitte sihtida shadowban Instagramis. Yahoo andmetel palus sotsiaalvõrgustiku foto vabandust rämpsposti blokeerimise eest, mille põhjustas viga.

Kahtlustatakse, et see on sihtmärk shadowban?

Peamine kahtlus, et konto peab läbi minema shadowban on see, kui suhtlus postitusega langeb dramaatiliselt ilma nähtava põhjuseta. Tavapärasest vähem kommentaare ja meeldimisi saamine võib viidata sellele, et väljaannet sotsiaalvõrgustikus ei levitata.

As shadowban Et vältida postituste ilmumist sildistatud räsimärkide otsimisel, võite end kinnitada, kui teie profiil on Instagram’i poolt karistatud. Selleks looge uus konto (on oluline, et platvormil poleks linke väidetava karistatava kasutajaga) ja otsige mõni oma profiili kasutatav räsimärk.

Kui hiljutisi väljaandeid ei kuvata, on tõenäoline, et teie konto on endiselt allpool shadowban. Kui teie fotosid ei kuvata ainult kindla sildi puhul, teavitatakse neist tõenäoliselt. Vältige selle uuesti kasutamist.

3/3 Otsige ĂĽles hashtagid, mida kasutasite, et teada saada, kas teil on shadowban – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Otsige räsimärke, mida kasutasite, et teada saada, kas teil on shadowban – Foto: Nicolly Vimercate / TechTudo

Parim viis joomise vältimiseks varjutus on järgida kõiki Instagrami seatud põhimõtteid ja tingimusi. Ärge kasutage tasulisi ega automatiseeritud teenuseid konto kasvatamiseks, sest Instagram toetab ainult orgaanilist kasvu, puhast ja tasuta.

Enne räsimärgi lisamist postitusse veenduge, et märgendil pole sotsiaalvõrgustikes kaebusi. Selleks otsige lihtsalt Instagramist räsimärke ja kerige seejärel lehe alaossa. Kui hoiatusteadet ei kuvata, kuulub kõnealune silt suhtlusvõrgu kasutamise eeskirjade alla.

Kui teie konto on allpool shadowban, eemaldage tekstiredigeerimise tööriistade abil kõik hiljutistes fotodes kasutatud räsimärgid. Tavaliselt shadowban kestab 24 tundi kuni mitu nädalat, alates hetkest, kui kasutaja kõiki eeskirju õigesti järgima hakkab. Instagram armastab võrgus aktiivseid kontosid, nii et mida aktiivsem olete, seda kiiremini teie konto normaliseerub.

Ma ei saa Instagramis sõpru sildistada: kuidas seda lahendada? Esitage küsimus TechTudo foorumis.

Instagrami lood: kuidas paigutada filtreid Spotify abil tehtud postitustesse ja postitustesse

Instagrami lood: kuidas paigutada filtreid Spotify abil tehtud postitustesse ja postitustesse