Shijo Dori tänaval avatakse Apple Kyoto

Ootuspäraselt avas Apple täna hommikul (kohaliku aja järgi) üheksas füüsiline pood Jaapanis aga esimene Kyoto linnas, mis on suuruselt seitsmes 1,5 miljoni elanikuga riik.

Huvitav on see, et tasub meeles pidada, et Jaapan oli esimene riik, kes sai Apple'i jaemüügikaupluse väljaspool Ameerika Ühendriike, alles 2003. aastal. Esimene seal avatud kauplus oli Apple Ginza Tokyos; Ma sõnul tuleb lähiaastatel mõned uued avada ja paljud on praegu renoveeritud.

A Apple Kyoto jääda teele Shij Dori, mis on üks kuulsamaid ja hõivatuimaid linnas ning suurem kauplemiskoht alates 1600. aastast.

Apple Kyoto

Selle inauguratsiooni jaoks levitab Apple lisaks nööpnõeltele ka spetsiaalseid särke (nööpnõel) ja kleebised. Temaga kohtuda soovinud inimeste rivi laienes esialgu kümnele (!) Erakorralisele plokile.

Selle uue poe arhitektuuri määramiseks sai Apple inspiratsiooni kohalikest disainilahendustest ja materjalidest. Näiteks ülemise korruse fassaad kasutab Jaapani laternatest inspireeritud poolläbipaistvaid katteid. Apple'i sõnul viitab kergete puitraamide ja spetsiaalse paberi kasutamine ka Jaapani kõige traditsioonilisematele kodudele.

Apple Kyoto

Poekeskuses on kõrgete lagedega kolmik, kus toimuvad programmi seansid Täna Apple'is (fotograafia, muusika, programmeerimine jne). Uuel poel on muidugi ka traditsioonilised tugipiirkonnad (Genius Grove) ja toodete müük (Avenüü).

Apple Kyoto on avatud iga päev, kell 10.00–21.00. Selles töötab üle 100 töötaja, kes räägivad 12 erinevat keelt.