Shlayer on Macide seas kõige levinum oht ​​2019. aastal –
PRIJAVE

Shlayer on Macide seas kõige levinum oht ​​2019. aastal –

Turvafirma sõnul Kaspersky, seda Mac on sageli olnud suunatud Troojalane (midagi sarnast pahavara) Shlayer. Tegelikult oht nakatades kümmet arvutit 2019. aastal, pane see mitmest ette reklaamvara, mis on kõige tavalisem oht.

Kaspersky selgitas, et Shlayer on olnud aktiivne alates 2018. aasta algusest, kuid alles eelmisel aastal pahavara "Hakka populaarseks". Täpsemalt öeldes on sellega rünnatud umbes 10% kõigist Macidest ja ainuüksi Shlayer moodustab 30% kõigist Macidest. Troojalased tuvastatud macOS-is.

See lai levik on tingitud asjaolust, et Shlayerit levitatakse tuhandetel saitidel, millest paljud on õigustatud ega vaja seetõttu palju kasutajaga suhtlemist. Selles mõttes klõpsake lihtsalt nakatunud linki (kuulutuse lehel või võltsteatel / hoiatusel) ja Troojalane installitud.

See hõlmab YouTube'i, kus videokirjeldustesse on lisatud lingid pahatahtlikele saitidele, ja Wikipediat, kus lingid on peidetud artiklitesse.

Pärast installimist proovib Shlayer lisada Safarisse uue laienduse, näidates kasutajale võltsteadet, et install on lõpule viidud, kutsudes kasutajat volitama selle kasutamist. See loob silla teie arvuti ja pahatahtliku esindaja vahel, kes saab teavet vaadata ja / või navigeerimist eemalt juhtida.

Kaspersky aruanne täidab Malwarebytes'i eelmise aasta detsembris avaldatud uuringut, milles ettevõte teatas selle numbri pahavara Mac'i jaoks võib see suureneda. Lisaks Shlayerile näitas Kaspersky ka arvu kasvu reklaamvara KUUS.

Loetelu levinumatest MacOS-i ohtudest 2019. aastal

Enda kaitsmiseks ja Shlayeri või teiste nakatumise vältimiseks pahavara, Soovitab Kaspersky kasutajatel installida tarkvara ja värskendused ainult usaldusväärsetest allikatest ja leida lisateavet veebisaidi kohta, kust nad laadivad alla igat tüüpi sisu.

läbi AppleInsideri