ShortWave on teie uus raadiorakendus Linuxile

Paljudele meeldib oma lemmikraadiot veebis kuulata kas brauseri või konkreetse rakenduse kaudu ja Linuxis on see meil olemas Gradio, mis oli väga kuulus lihtsa ja hõlpsasti kasutatava liidese olemasolu pärast, lõpetati lõpuks, et see vapper sõdalane saaks rahus puhata, Lühike laine.

Felix Häcker vastutas väikese isikliku projektina alustatud Gradio loomise eest, et ta saaks raadiot veebis kuulata, aja ja eduga sai temast üks Flathubi allalaaditumaid rakendusi, see on alles pärast 3-aastast rakenduste käivitamist.

Nagu ta oma blogis kajastab, on tema kasutatav keel muutunud “igavaks” ja ilma väljakutseteta on see Vala. Ta otsib uut väljakutset, siis algab projekt Fragment, Taotlus millegi jaoks torrentid kirjutatud Valas, tagatipuks GTK3, mida toetab GNOME disainer Tobias Bernard, et anda projektile “uus ilme”, ​​nagu näeme alloleval pildil.

Selle projekti keskel õpib ta Rustit, märkides, et Rustis on tema jaoks õppekõver väga järsk, otsustab ta otsida projekti, mida ta juba kasutab, ja vaadata, kuidas see välja näeb, nii et ta “kukub” GNOME Podcastiga kokku, hämmastudes projekti ĂĽle ja “kukkusid” sellesse, varsti pärast seda tegid arendajad juba aktiivset koostööd uute projektide osas.

Seda nähes loodab ta Gradio nullist ĂĽmber kirjutada, kasutades Rusti alusena ja kasutab seega ka võimalust anda talle sobivam nimi, sest Felixi sõnul ei saa praegune kirjapilt seda õigeks. Pärast palju vaidlemist GNOME Podcasti inimestega, tulid nad nimele “Shortwave” (tõlkes lĂĽhilaine), kommenteeris Felix ka seda, et ta ei värskenda enam Gradiot uute paranduste või funktsioonidega, kuid kinnitas tarkvara kasutajatele, kes ĂĽtlesid LĂĽhike laine. on kõik Gradio funktsioonid ja palju muud. Gradio lähtekood on saadaval vanas gradientides.

Lühilainet arendatakse endiselt ja see on hostitud GitLabi GNOME Worldis, kus saate jälgida selle edenemist. Lisateavet leiate Felixi ajaveebist.

Loodan, et olete järgmises postituses, kallistused.