Siit saate teada, kuidas Android-mänge teha

Selles õpetusartiklis anname teile suurepäraseid näpunäiteid ja nõuandeid selle kohta, kuidas alustada ja luua oma esimene Android-mäng

Kas soovite Androidile mängu teha? Kui olete mängu varem mänginud, on raske teada, kust alustada. Milliseid tööriistu vajate? Millist programmeerimiskeelt peaksite õppima? Millised on raskused? Nendele ja teistele küsimustele vastamiseks oleme loonud algajatele õpetuse kujul artikli, et oma mänguideid oma nutitelefonides kasutada!

Alustavate ideede otsimine

Androidi jaoks mängu väljatöötamisel on parim viis alustada visiooniga, mida kavatsete luua. See võib tunduda ilmselge, kuid õige tööriista ja töövoo valimine sõltub mängutüübist, mida olete mõelnud, olgu see siis puzzle mäng, 2D platvormimäng või isegi VR-kogemus.

Peamine nõuanne on alustada millestki suhteliselt lihtsast. Sõltumatud mänguarendajad valivad pigem mängustiili, mis minimeerib investeerimiseks vajaliku aja ja töö. Selle näide on klassika Limbo, mis kasutab siluette lihtsas keskkonnas ilma muusikata, mitte üksikasjalikke spraite.

Esimene põhiline näpunäide on visiooni loomise Android-tüüpi mängude kohtaEsimene põhiline näpunäide on visiooni loomise Android-tüüpi mängude kohta

Sellised otsused aitavad mitte ainult esile tõsta mängu nii paljude teiste turul olevate seas, vaid võimaldavad ka arendajatel vähendada vajalikku tööjõudu ja töökoormust.

Kui plaanite teha järgmist PUBG või Fortnite, valmistu aastatepikkuseks tööks ja suurepäraseks meeskonnaks. Alustage õppimisviisist väiksena ja saate luua hea fännibaasi ja saada kogemusi. Samuti saate tulevikus proovida suuremaid projekte kohe, kui saate seda tüüpi tööd praktiseerida!

Pange paberile mõned olulised ideed, mida peate meeles pidama, kui soovite teha mäng Androidile:

  • Mis saab Ĺľanrist?
  • Mis on see “konks”, mis teid teistest eristab?
  • Millised on mängudega seotud tegurid?
  • Kuidas teie graafiline stiil välja näeb?
  • Milliseid tööriistu te graafika jaoks kasutate?
  • Ja mis puutub helisse? Kuidas loote / saate muusikat ja heliefekte?

Android Studio ohud

Kui teate, mida soovite teha, peate otsustama, kuidas seda teha. Sõltuvalt teie oskuste tasemest ja projekti laadist on mitu erinevat võimalust.

Seega on “traditsiooniline marsruut” luua Android-mängud Android Studio abil. SEE Android Studio on ametlik Androidi arendustööriist, mis pärineb otse Google’ilt ja toetab paljusid erinevaid projekte.

Android Studio kasutamiseks peate õppima Java või Kotlin – ametlikult toetatakse kahte keelt. Mõlemal juhul peate ka alla laadima JDK (Java arenduskomplekt) ja tutvuma Android SDK-ga (tarkvaraarenduskomplekt) ja võib-olla ka väikese XML-iga.

Android Studio on Android-mängude ametlik rakendus Android Studio on Android-mängude ametlik rakendus

SDK on kogu Google’i raamatukogudest ja tööriistadest, mis võimaldavad Java-l Androidi operatsioonisĂĽsteemiga suhelda ja see aitab Android Studio koodi teisendamiseks funktsionaalseks APK-failiks. Android Studio pakub liidest, kuhu saate kõik selle sisestada, mida nimetatakse IDE-ks või “integreeritud arenduskeskkonnaks”.

Seal on palju õppida ja kui soovite luua platvormimängu või graafikamahukat projekti, peate palju üles ehitama nullist. See õpetus annab teile lähtepunkti ja näitab, kuidas seadistada graafika manipuleerimiseks ekraane ja lõime.

Teoreetiliselt on 3D-mänge võimalik luua ka käsitsi, kasutades riistvarakiirendatud graafika saamiseks OpenGL-i või Vulkani API-sid. Kuid sel juhul peate õppima taustal olevad graafikad ja õppima selle API kasutatavat keelt.

Lihtsa mängu jaoks Android Studio see on valik. Mis tahes keerukama jaoks on palju lihtsamaid meetodeid. Isegi professionaalsed arendajad ei kasuta Android Stuudio mängude arendamiseks ja algajad peavad õppekõveras isegi lihtsate mängude puhul ülesmäge võitlema.

Ăśhtsus ja ebareaalne: parim valik!

Eespool selgitatud põhjustel otsustavad kogenud arendajad seda tavaliselt teha Ühtsus või Pole päris mängude arendamisel.

Need tööriistad ĂĽhendavad IDE mängumootoriga. Teisisõnu, need pakuvad teile liidest koodiga manipuleerimiseks ning pakuvad palju liikumiseks valmis fĂĽĂĽsikat ja käitumist. Selle asemel, et programmeerida, kuidas midagi näiteks õhku kukkus, Pole päris Või Ăśhtsus nad lasevad teil lihtsalt märkida ruudu, kus on kirjas “gravitatsioon”, ja seda hakatakse teie jaoks käsitsema.

Keerukamate mängude jaoks on Unite üks parimaid võimalusiKeerukamate mängude jaoks on Unity üks parimaid võimalusi

Lisaks on nendele tööriistadele graafika lisamine sama lihtne kui sündmuskohale lohistamine! Need tööriistad muudavad asja lihtsamaks, sest teoreetiliselt saate Androidi mängu luua ajaga (kuni seitsme minutiga!). Toetatakse isegi virtuaalreaalsuse rakenduste loomist.

Mõlemal juhul vajate väikest koodi. Unity kasutab Java-ga sarnast C # -d, kuid te ei pea olema keeleteadlane. Unreal kasutab C ++, kuid pakub ka võimalust kasutada vooskeemide tüüpe tegelike skriptide asemel. Kuigi Unity ja Unreal kasutavad Android SDK-d (mis tähendab, et peate ikkagi alla laadima), manipuleerivad nad sellega taustal.

Mõlemad tööriistad on piisavalt tasuta ja kohandatavad, et saaksite teha mida iganes soovite. Need ühilduvad ka mitme platvormiga, mis tähendab, et saate oma mänge hõlpsalt teisele platvormile teisaldada, näiteks iOS, PC või isegi Xbox One ja PS4. Seda seadet armastab enamik Play poe professionaalseid arendajaid, nii et siin pole tõesti mingit piirangut, mida saate saavutada.

Mõlemad programmid ühilduvad mitme muu platvormiga peale PC ja Androidi, näiteks iOS ja isegi PS4

Mõlemad programmid ühilduvad mitme muu platvormiga peale PC ja Androidi, näiteks iOS ja isegi PS4

Mis on parem – Ăśhtsus või Ebareaalne -, see sõltub sellest, kes kĂĽsib. LĂĽhidalt, Unity on natuke lihtsam kasutada ja sobib paremini eelkõige mobiil- ja 2D-mängude jaoks. Unreal suudab 3D-graafikat veidi paremaks muuta, kuigi see mõjutab tõenäolisemalt arvutite ja konsoolide mängude arengut.

Mängude ehitaja: kõige lihtsam lahendus

Kui soovite tõesti oma koodijaotist minimaalseks muuta, võiksite Androidile mängude loomisel eelistada seda mänguehitaja (Populaarne “mängude ehitaja”). Need tööriistad võimaldavad teil mänge luua, lohistades mitu erinevat elementi ja kodeerides potentsiaalselt kõige vähem.

SEE GameMakeri stuudio on üks sellistest tööriistadest ja on lihtsam kui Unity või Unreal 4, millel on põhiskriptide jaoks juurdepääsetav kood nimega GML või “GameMaker Language”. Kuigi see pole tasuta, ei maksa see põhilitsentsi eest palju.

Panus Game Builderile võib olla suurepärane valik aja kokkuhoiuks

Panus Game Builderile võib olla suurepärane valik aja kokkuhoiuks

Kuigi GameMaker Stuudiot kasutatakse mõne kaubanduslikult eduka tiitli loomiseks, võib arendajal esineda mõningaid jõudluse kitsaskohti ja piiranguid saavutatava osas. Teised GameMakers piiravad teie võimalusi veelgi, sunnivad teid mudelist kinni pidama või kasutavad üldist, eelnevalt määratletud graafikat.

Kui teil on suurepärane idee ja soovite oma loovust ilma liiga palju takistusi uurida, on kõige parem jääda Unity juurde enamikus Androidi mänguprojektides. Ainsad erandid on see, kui soovite õppida Androidi stuudiot koos põhimõistatuse kujundusega või kui soovite Unreal 4 kaudu teha midagi parimat graafikat sisaldavat platvormiülest.

Alustage oma Androidi mänguprojekti

Kui olete tutvunud tööriistakomplektiga, mida kavatsete kasutada, on järgmine samm uue projekti alustamiseks. Tühja ekraani esmakordne nägemine võib olla hirmutav, kuid kui seda lihtsustada, võite tulemusi hakata nägema palju varem.

Enamik mänge nõuab esmalt mehaanika ja reeglite põhikomplekti. Alustage oma mängu tunnetuse projitseerimisega (kui kiiresti peategelane liigub, millised on tema võimed?). Selles etapis kasutate katsetamiseks tõenäoliselt kohahoidjagraafikat ja võib-olla mingit liivakasti taset.

Kui teil on mängitav mäng, on järgmine samm luua tasemed ning rakendada oma graafikat ja funktsioone. Tasandikujundus on väga lõbus, kuid testib kõike jõuliselt koos sõprade ja perega. Pidage meeles: see pole alati lõbus! Veenduge, et alguses oleks mõni lihtne tase, mis aitab mängijatel mehaanikat õppida.

Nüüd, kui teate parimaid tööriistu mängude ehitamiseks, on aeg määrida oma käed

Nüüd, kui teate parimaid tööriistu mängude ehitamiseks, on aeg määrida oma käed

Graafika ja heli loomine võib olla ka väga lõbus, kuid aeganõudev ja väljakutsuv. Kui teil on kunsti- ja graafilise disaini oskusi, võiksite nendega ise tegeleda ja neile aega leida. Vastasel juhul võib olla parem kasutada mõnda muud disainerit. Võite paluda sõbral manipuleerida teie mängu graafikaga või isegi tellida protsess allhanke kaudu, kasutades sellist saiti nagu 99Designs või Fiverr. See on ka hea viis saada pilte oma poe loendisse lisamiseks ja reklaamimiseks.

Kui graafika ja tasemed on paigas, jääb üle vaid mingi liidese loomine. Teil on vaja pealkirjaekraani, menüüd, edenemise salvestamise viisi jne.

Parim asi Androidile mängu tegemise otsustamisel on see, et saate oma projekti ajakohastada ka pärast selle avaldamist. Ärge olge perfektsionist ja lükake mängu käivitamine edasi. Minge varakult välja ja täiendage, kui leiate vaatajaskonna.