Siit saate teada, kuidas Chrome'is Google'i tõlke laiendit kasutada

Siit saate teada, kuidas Chrome'is Google'i tõlke laiendit kasutada

Kui teil on raskusi teksti teadmatuse tõttu, kuna see kasutab mõnda muud keelt, või kui soovite brauseris lugemise ajal õppida mõnda teist keelt, lugege siit, kuidas Chrome'is Google'i tõlke laiendit kasutada, et oma elu lihtsamaks muuta.

Lugege edasi ja saate teada, mida see teeb ja kuidas see töötab, et seda nüüd kasutama hakata!

1. Mida teeb Google Translate?

Täna on raske teda mitte tundma õppida, aga kui te seda ei tee, siis selgitame natuke, mis ta on.

on närvivõrkude tõlketeenus, mille on välja arendanud Google eesmärgiga tõlkida teksti, veebisaite ja isegi kõnet ühest keelest teise. Sellel on versioon brauseritele, Androidile iPhone'i jaoks ja isegi Google Chrome'i laiendustele.

See toetab 109 keelt erinevatel funktsionaalsetel tasemetel ning sellel on enam kui 500 miljonit kasutajat ja iga päev tõlgitakse üle 100 miljardi sõna.

Mõne erandiga tehakse kõik tõlked kõigepealt inglise keeles ja seejärel sihtkeeles. Pärast 2016. aastat paranes tõlgete kvaliteet palju, kui nad lõpetasid sõna-sõnalt tõlkimise ja hakkasid tervete lausete tõlkimist.

Praegu võib see olla usaldusväärsem tõlkeprogramm, mis põhineb veebis kättesaadavatel dokumentidel, et parandada täpsust. Mida rohkem tõlkeid kahe keele vahel on, seda parem on tulevaste tõlgete täpsus.

2. Kuidas kasutada Google'i tõlke laiendit Chrome'is?

Nagu öeldud, pakub see nutitelefoni versiooni, mille saab lingi kaudu alla laadida Play poe või App Store'i ja brauseri versiooni kaudu.

Kõik nad pakuvad väga sarnaseid ja erakordseid võimalusi ja funktsioone. Kuna aga siin keskendutakse sellele, kuidas kasutada Google'i tõlke laiendit Chrome'is, arutame seda paremini.

Installige see

Selle protsessi esimene samm on selle installimine oma brauserisse, mida saate ka tehaChrome'i veebipood klõpsates sellel lingil. Selle installimiseks klõpsake lihtsalt nuppuKasutage seda Chrome'is ja siisSuurendage pindala.

Installige see

Sellega ilmub URL-riba kõrval nüüd koonus.

Kuidas kasutada?

Selle kasutamine on väga lihtne: klõpsake ikooni, sisestage tõlgitav mõiste või fraas ja saate tulemused. Pärast sisestamist klõpsake nuppuTõlgi. Sellel ekraanil saate muuta ka oma kirjutatavat keelt.

Kuidas kasutada Google'i tõlkelaiendit Chrome'is?

Samas aknas saate otsustada kogu lehe tõlkimise, sest ülemise riba abil saate hõlpsalt kahe keele vahel ümber lülituda. Või hõljutage hiirekursori kursorit selle osa kohal, mida soovite lähtekeeles näha, lisaks sellele, et saate muuta keelt, milles soovite lehte vaadata.

Kui soovite Chrome'is Google'i tõlkelaiendit kasutada, saate pakutavaid valikuid ja sätteid muuta, klõpsates ikooni ja Laiendusvalikud . Sellel ekraanil saate vaikimisi muuta ka tõlgitavat keelt, lisaks saate valida järgmiste soovitud režiimide hulgast:

Opes

  • Näidake mulle koonust, millel hĂĽpikakna avamiseks klõpsata saan: sellega iga kord, kui valite teksti, ilmub Google'i tõlke ikoon, mis võimaldab teil valida, kas tõlkida või mitte. Selle klõpsamisel avaneb tõlgetega hĂĽpik;

ikooni Google'i tõlkelaiendi kasutamiseks Chrome'is

  • Kuva varsti hĂĽpikaknad: See reĹľiim võib olla mõnevõrra tĂĽlikas, sest iga kord, kui valite tõlkega hĂĽpikteksti, avaneb see automaatselt;

hüpikmeetod Google'i tõlkelaiendi kasutamiseks Chrome'is

  • Ei kuva koonuseid ega hĂĽpikuid: sel juhul ei kuvata teie valitud koha läheduses midagi, ei seda, mis ilmub, ega ikooni. Valitud tõlget saate ikkagi tõlkida, klõpsates laiendiikoonil.

Funktsioon ei kuulu komplekti

Google'i tõlke jaoks on mitmeid lisandmooduleid, mida te oma Chrome'i laiendist ei leia. Selle kasutamiseks peate klõpsama tõlgi veebisaidilAvage see Google'i tõlkes.

Näiteks tõlgitud teksti kuulmiseks on vaja veebisait avada ja klõpsata heliikoonil, et seda saaks korrata.

Kui tõlgite ainult ühte sõna, on tulemuse all kohe mitu alternatiivset tõlget nende kasutamise sageduse ja näidetega, kuidas neid kasutatakse.

Tõlketulemusi on võimalik kohandada ka klikkides ja valides kõige sobivama variandi. Kui soovite aidata parandada platvormi tõlkimist, klõpsake nuppu Parandada tõlget ise seda redigeerida!

Mida arvate meie juhendist, kuidas kasutada Google'i tõlke laiendit Chrome'is?

Jäta kommentaar, kui sa seda juba tead ja kui sa seda juba kasutad, siis ütle ka, kui eelistad teisi tõlketeenuseid. Ärge unustage vaadata Chrome'i laiendit, mille peaksite viivitamatult kustutama, ja olulisi näpunäiteid Google Chrome'i kasutamiseks.