Siit saate teada, kuidas digitaalset töökaarti eemaldada ja sellele juurde pääseda

Siit saate teada, kuidas digitaalset töökaarti eemaldada ja sellele juurde pääseda

Alates eelmisest aastast saavad digitaalsed töömapi rakendused asendada füüsilisi dokumente

Rakendus Digitaalsed töömakid on olnud olemas alates 2017. aastast, kuid alles 2019. aastal muudeti määrusega digitaalne versioon ametlikuks dokumendiks. Sellisena võivad rakendused asendada paberimajanduse portfellid. Uute põhjustatud kriisiga koroonaviirus (COVID-19), hakkasid paljud töötajad tööriistu kasutama, sest kodust lahkuda oli võimatu.

Andmed kasutajalt Dataprev (Sotsiaalkindlustustehnoloogia ja ettevõtteteave) näitab rakendust Digitaalsed töömakid on juba 7,4 miljonit allalaadimist. See tööriist on kasulik teabe hankimiseks töökaartidelt, CTPS-i väljastamiseks, lisaks muu hulgas tööhõive ja sissetuleku hädaolukorras hoidmise eeliste kontrollimiseks.

Kuidas teha oma digitaalset tööportfelli

Mobiilselt koos digitaalse tööportfelli rakendusega Rakendus võib asendada dokumendi füüsilise versiooni

Aktiveerimiseks on kaks kanalit Digitaalsed töömakid: veebisaidi kaudu gov.br ja rakendused, mille on koostanud Majandusministeerium, saadaval Androidi ja iPhone'i jaoks (iOS). Registreerimisprotsess on sama, sõltumata valitud meediumist.

Enne alustamist on oluline alla laadida õige rakendus. Juhul kui Digitaalsed töömakid, tööriist Dataprevi arendaja (iOS-is – iPhone) ja Brasiilia valitsus (Androidis). Rakenduse kaudu saate seda teha järgmiselt.

Samm 1: Installige rakendus Digitaalsed töömakid oma nutitelefonis Android või iPhone (iOS). Kui olete lõpetanud, avage rakendus ja klõpsake sisestusklahvi. Kui olete portaalis registreerunud gov.br, lihtsalt sisestage oma CPF ja jätkake;

2. samm: Kui teil pole registreerimist, klõpsake nuppu Registreeri ja sisestage järgmisel ekraanil oma isiklikud andmed: CPF, täisnimi, mobiil, et saada SMS ja e-kiri. Seejärel märkige ruut Ma ei ole robot ja nõustuge kasutustingimuste ja privaatsuspoliitikaga. Lõpuks klõpsake nuppu Jätka. Järgmisel ekraanil kinnitage oma andmed, teatades: sünniaeg, -kuu ja -aasta;

3. samm: Aktiveerige registreerimine e-posti või SMS-i teel. Pärast kanali valimist ja koodi saamist pange see rakendusse ja klõpsake nuppu Valideeri registreerimine. Lõpuks looge lihtsalt juurdepääsuparool;

4. samm: Kui registreerimine on lõppenud, pääsete nüüd rakenduse avalehele oma CPF-i ja parooliga.

Pärast aktiveerimist on võimalik näha kolme viimast tööd ja kui vajate rahakoti numbrit, kasutage lihtsalt oma CPF-i. Valitsuse sõnul ei ole vaja oma füüsilist CTPS-i käsutada, kuna see kehtib dokumendina. Seega on soovitatav see salvestada.

digitaalse töömapi rakenduse ekraanipilt Pärast valideerimist on juurdepääs töötajate teabele

Lisaks tööhõivealasele teabele saavad kasutajad tutvuda lepingute, hüvitiste ja töötuskindlustuse taotlemise võimalustega.

Ma ei pääse juurde

Juhtudel, kui isik ei pääse juurde Digitaalsed töömakid Veebisaidi või rakenduse kaudu selgitab valitsus, et kodanikud võivad Caixast või Banco do Brasilist sularahaautomaadis abi küsida. See on teostatav ka järelevalveüksuses või piirkondlikus tööjõus.

Taotluses esitatud teave on ristunud andmetega, mis on registreeritud aadressil eSotsiaalne. Tööandjate puhul siseteave eSotsiaalne need võivad asendada füüsilises portfellis registreeritud märkmeid. See tähendab, et kõike saab teha digitaalsete seadmete abil.

Rakendus Digitaalsed töömakid saab Androidi jaoks tasuta alla laadida Play poes ja iOS (iPhone) App Store'is.

Allikas: Gov.br; Töötavad Brasiilia.