Siit saate teada, kuidas iOS-is vanemlikku kontrolli lubada ja kuidas see toimib

Oluline on mõista, et lapsed kohanevad üha enam tehnoloogiaga ja mitte noores eas, mis takistab väikestel lastel võtta meetmeid, mis paljudel täiskasvanutel on rasked. Seega, mõeldes kogu pere turvalisusele ja rahule, on Apple'il vanemliku kontrolli jaoks oma opsüsteemis mitu võimalust.

IOS-is toimub see juhtimine funktsiooni "Restries" kaudu. Saage paremini aru, kuidas see töötab.

Kuidas lubada piiranguid iOS-ile

 1. IPhone / iPadis piirangute aktiveerimiseks avage Ăśldseaded korduvad;
 2. Puudutage nuppu "Aktiveeri restriktsioonid";
 3. Looge pääsukood (seda küsitakse iga kord, kui pääsete juurde ressursile).

IOS-i piirangud

kiireloomuline Ärge kaotage pääsukoodi piirang. Kui unustate, peate uue kombinatsiooni loomiseks kustutama kogu iPhone'i sisu. Seadme varukoopiast taastamine ei võimalda ka koode taastada, nii et jääge siia!

Juhtige rakenduste allalaadimisi ja poes oste

Pärast selle funktsiooni aktiveerimist näete mitmeid loomuliku süsteemi rakendusi ja funktsioone, mida kiputakse tavaliselt lubatuks tähistama, sealhulgas Safari, Kaamera, Siri ja Dikteerimine, FaceTime, AirDrop, CarPlay jne. Kui lastel pole huvitav juurdepääsu ühele neist rakendustest / ressurssidest, tühjendage see nimekiri.

Sellised rakendused / funktsioonid desaktiveeritakse ainult ning neid ei kustutata iPhone'ist / iPadist. See tähendab, et rakendustele ei pääse seadme avaekraanil ligi ja kõik toimingud, mis nõuavad blokeeritud rakenduste kasutamist, pole lubatud.

Muud rakendused / funktsioonid, mida saab iOS-is keelata, hõlmavad järgmist:

 • iTunes Store
 • Profiil ja väljaanne (Apple Musicus)
 • IBooks pood
 • Podcast
 • Installi rakendus
 • Eemalda rakendus
 • Rakendusesisesed ostud

IOS-i piirangud

Rakendusesisesed ostud on alternatiiv funktsioonile „Ostustaotlus”, mis on perekonna ühiskasutuses, kus alla 13-aastastel lastel peab olema spetsiaalne Apple ID (mis pole nii täielik kui traditsioonilised). Teine võimalus, kui te ei soovi sisemisi oste täielikult keelata, on teil alati vaja sisu parooli (iTunes Store'i puutefunktsiooni ID / Face ID funktsiooni välja lülitada) iga kord, kui sisu alla laaditakse.

Kuidas piirata kĂĽlastatavaid saite?

Piirangute juurde naastes pakuvad muid turvagarantiisid funktsioonid, mis piiravad veebisisu, millele Safari pääseb. Apple'i sisufiltrite kaudu saate täiskasvanutele mõeldud sisu piiramiseks lisada konkreetseid saite või kasutada võimalusi. Selleks avage see Saidi üldised seaded ja valige soovitud valik.

Kuidas piirata sisutĂĽĂĽpe vanuse alusel

Samuti saate otsustada, millist tüüpi sisu teie iPhone'is / iPadis tarbida saab, seades piirangud igat tüüpi meediumitele: muusika, taskuhäälingusaated, uudised, filmid, telesaated, raamatud, rakendused jne. See tähendab, et saate lubada seadmesse alla laadida ainult teatud soovitusliku reitinguga filme.

Kuidas juhtida privaatsusseadeid?

Et takistada teie lapsel juurdepääsu seadme funktsioonidele (nt asukoht, kaamera ja mikrofon) teatud veebisaitidel või rakendustes, saate hõlpsalt takistada juurdepääsu nendele funktsioonidele. On mitmeid allikaid, mida vastutav isik peab analüüsima, sealhulgas privaatsust ja muid kohandusi.

 • Asukohateenused: blokeerige seaded, et rakendused ja veebisaidid saaksid teie asukohta kasutada;
 • Kontaktid: takistab rakendusel teie kontaktteavet kasutamast;
 • Kalender: takistab rakendustel teie kalendriteavet kasutamast;
 • Meeldetuletus: takistage rakendusel oma meeldetuletusteavet kasutamast;
 • Fotod: takistab rakendusel taotleda juurdepääsu teie fotodele;
 • Asukoha jagamine: takistab teie asukoha jagamist rakenduses Sõnumid ja Leia minu sõbrad;
 • Muude võimaluste hulgas.

Hea on meeles pidada, et kui mõnele seadme funktsioonile või rakendusele ei pääse juurde, võib see olla tingitud piirangutest. Kui jah, siis lubage nendele ressurssidele tavapäraseks toimimiseks lihtsalt tagane juurdepääs.

Kuidas juhtida seadme sätete muutmist

Samuti saate oma lapsel piirata seadmes registreeritud konto sätete, mobiilsideandmete, taustavärskenduste, seatud helitugevuse piirangute ja muu muutmist!

Kasulik on tutvuda paljude piirangute valdkonnas pakutavate võimalustega, ilma et oleks kahtlemata midagi kasulikku, kui soovite lapse iPhone'i / iPadi paremini kooskõlas perekasutuse filosoofiaga kasutada.