Siit saate teada, kuidas Macis faile taastada või oma ajamasinat varundada
PRIJAVE

Siit saate teada, kuidas Macis faile taastada või oma ajamasinat varundada

seda Ajamasin täielik varulahendus macOS-i jaoks. Automaatsetest varukoopiatest (iga kuu, iga päev / nädal viimase kuu jooksul) on võimalik taastada kõik Maci andmed vastavalt tehtud varukoopiatele ja taastada teatud kadunud või isegi kustutatud failid.

Funktsiooni Time Machine eeliseks peate oma Maci andmete salvestamiseks ostma välise draivi. Time Machineiga ühilduvad salvestusseadmed on:

 • Maciga ĂĽhendatud väline USB-A / C või Thunderbolt draiv;
 • Iga AirPort Time Capsule'i mudel;
 • Väline USB-draiv on ĂĽhendatud AirPort Time Capsule (mis tahes mudel) või AirPort Extreme (ainult 802.11ac mudelid);
 • Võrgu maht ĂĽhendatakse Maciga failijagamise kaudu (macOS Server).

Valmistage Time Machine'i varuketas ette

Tavaliselt tekitab ühe sellise seadme või Maci serveri ühendus arvutis automaatse hoiatuse, milles küsitakse, kas soovite kasutada ketast Time Machine'i varukoopiaga. Valikutes Ketta varukoopia krüptimine, peab kasutaja looma parooli ja iga kord, kui tagastate mis tahes andmeid või süsteemi, sisestage see; seetõttu ei ole koodi kaotamisel või unustamisel Time Machine'ist teavet võimalik hankida.

Ajamasina hoiatus

Kui Time Machine ei tuvasta varundusseadet automaatselt, toimige ketta konfigureerimiseks järgmiselt.

 1. Valige Apple'i menĂĽĂĽst () SĂĽsteemi eelistused;
 2. V sisse Ajamasin Valige varukoopia ja valige suvand "Valige ketas" või "Lisa või eemalda ketta varukoopia";
 3. Valige seadmete loendist soovitud varukoopia ja klõpsake nuppu "Kasuta ketast".

Ajamasin macOS-is

Varuajamismasin

Pärast konfigureerimist teeb Time Machine automaatselt varukoopiaid iga tunni tagant viimase 24 tunni jooksul ja nii edasi, vastavalt kasutatud ketta salvestusmahule. Kui enam ruumi pole, kustutab funktsioon uusimate andmete kopeerimise jätkamiseks vanima varukoopia.

Varundamist on võimalik muude käsitsi konfigureerida või isegi valida, millised failid süsteemi koopiasse lisada. Vaata s:

 • Varundamise käsitsi alustamiseks toimige järgmiselt. Ajamasina sĂĽsteemi eelistused, reserveerige kohe;
 • Ăśksuste kustutamine või varukoopiate lisamine: sees SĂĽsteemi eelistuse ajamasina valikud, valige ĂĽksused, mille soovite varukoopiast eemaldada;
 • Pideva varundamise katkestamiseks otsige menĂĽĂĽribalt ikooni Ajamasin ja valige suvand "Ignoreeri seda varundamist" või Ajamasina sĂĽsteemi eelistused klõpsake varundamise edenemisriba kõrval nuppu "x";
 • Automaatse varundamise tĂĽhistamine: kell Ajamasina sĂĽsteemi eelistused, tĂĽhjendage valiku märkeruut Varundage automaatselt (macOS Sierra või kõrgem); OS X El Capitan või vanemate kasutajate korral tuleb Time Machine'i varundamine mõlemal juhul keelata, funktsioon "Varundada kohe" on endiselt saadaval.

Time Machine'i dokumentide taastamine

Taastage failid ajamasinas

Time Machine teeb süsteemist tervikuna mitu koopiat, sealhulgas kaustade, teadete või isegi e-kirjade konkreetsed failid. Dokumentide ajamasinas taastamiseks toimige järgmiselt.

 1. Avage Finderi aken üksuste jaoks, mis tuleb taastada (aken peab vastama, millised failid on dokumendid, töölaud, post jne);
 2. Valige Ajamasin Avatud ajamasin või klõpsake dokis Time Machine'i ikooni (kui see on olemas);
 3. Ekraanile ilmub ajarida ja mitu akent. Selles aknas varundamiste vahel navigeerimiseks kasutage ĂĽhte saadaolevatest meetoditest, kuni leiate faili, mille soovite taastada; eelvaate valitud ĂĽksusele, vajutades tĂĽhikut;
 4. Vajuta "Restore", et muuta fail aknas kättesaadavaks; klõpsates üksusel, kui ajamasina varundamisel on vajutatud juhtklahvi, kuvatakse rohkem taastamisvalikuid.

Taastage kogu Maci sisu ajamasina abil

Kas olete vormindanud või ostnud uue Maci ja soovite kogu vana Maci sisu ja sätted varundada? Järgmised sammud räägivad teile, kuidas taastada kogu Mac:

 1. Vahetult pärast Maci (taas) buutimist vajutage nuppu R, kuni ekraanile kuvatakse pöörlev Apple'i logo või gloobus, et avada MacOS-i taasteutiliit;
 2. Juurdepääs taastamisele kasutades ajamasina varundamist (mitte alloleval pildil valitud suvand);

  Tagastab ajamasina kaudu

 3. Valige varukoopia, mida soovite taastada, pidage meeles, et krüptitud varukoopia nõuab parooli;
 4. Järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid ja oodake taastamisprotsessi lõppemist, mis võib sõltuvalt varukoopia suurusest vajalikuks osutuda.

NĂĽĂĽd teate, kuidas ennast kaitsta ja oma faile taastada!