PRIJAVE

Siit saate teada, kuidas macOS Mojave'is kiirtoiminguid kasutada ja kohandada

Uuenduste hulgas macOS Mojave, mis käivitati eelmise kuu lõpus, kommenteerisime seda Leidja sai väga huvitava uue funktsiooni nimega "Aes Rpidas". Põhimõtteliselt võimaldab see suvand redigeerida eelnevalt konfigureeritud toimingute faile otse brauserist; neid toiminguid saab ka kohandada ja saate neid vastavalt oma vajadustele lisada.

Kiirtoimingud on töövood, mida saab lisada menüüsse Finder, Puuteriba ja Hooldus. Kiirtoiminguid saate hallata süsteemieelistustes.

Enne kui ma saan aru, kuidas seda funktsiooni reguleerida, võiksite mõelda, kus see kiirtoiming asub ja miks te pole seda näinud, ehkki olete juba MacOS Mojave 10.14 versioonile üle läinud. Selle nägemiseks peate kõigepealt kontrollima, kuidas fail Finderis kuvatakse:

 • Kui üksust kuvatakse kui koonus või Loend, klõpsake lihtsalt hiire parema nupuga (või juhtnupu kahe sõrmega) faili kohal ja avage menüü Aes Rpidas.
 • Kui kuvarežiim on selline Veerg või Galerii (mis asendab Kattevoog), asub kiire toiming leidja paremas alanurgas valitud andmefaili all.

Vaikimisi on Mojaveel neli kiiret eelkonfigureeritud toimingut. Need on: pööra seda, märgi see ära, lõpeta ja luua PDF. Seega, kui teil on mõne nende toimingute tegemiseks vaja rakendusele juurde pääseda, saate need Finderis kiiresti käivitada, ilma täiendavaid aknaid avamata.

Oletagem, et töötate fotodega ja peate pidevalt muutma pildi vormingut JPEG. Mõnes olukorras muutke Finderis faili lõpp lihtsalt .jpeg failiks ja pilt teisendatakse. Kui loote selle ülesande jaoks kiirtoimingud, ei pea te failivormingut käsitsi redigeerima ega selle jaoks rakendust kasutama.

Uute kiirtoimingute loomiseks ja lisamiseks Finderisse kasutame utiliiti Automator macOS, kus luuakse uued töövood, et suurendada Maci tootlikkust. Automatoris uue kiirtoimingu loomiseks toimige järgmiselt:

 1. Utiliidi avamisel võib ilmuda Finderi dokumendi valimise aken. Klõpsake akna vasakus alanurgas nuppu "Uus dokument".
 2. Seejärel palub Automator teil valida loodava dokumendi tüübi. Valige "Ao Rpida" ja klõpsake nuppu "Vali".

  Tehke macOS Mojave'is kiirtoimingud

 3. Automatori külgribal näete rea saadavalolevaid aktsiavalikuid failidele ja kaustadele, kalendrile, kontaktidele, filmidele, fotodele ja nii edasi. Meie puhul soovime selle pildi teisendusele lisada; Seetõttu valige külgmenüüst "Fotod".
 4. Pöörake tähelepanu kõigile MacOS-fotodega seotud toimingutele; mõned neist on konkreetsed süsteemile ja teised pakutakse teie installitud rakendusteenuste kaudu. Piltide teisendamiseks on Pr-Preview rakendusel funktsioon nimega "Muuda pildi tüüpi"; valige külgribal ja lohistage töövoo loomiseks tühjale alale.
 5. Automator kuvab hoiatuse, mis kinnitab toimingu eesmärki; Klõpsake "Lisa" ja ekraanile ilmub töövoog.
 6. Seejärel saate redigeerida, kuidas soovite toimingu lõpule viia. Kuna soovime kiiret tegutsemist, peame sisestama ühe, mis on vaid ühe hiireklõpsu kaugusel. Samm "Kopeeri üksus otsingust" on võimalik kustutada, valides selle hiirega ja vajutades nuppu "Kustuta"; seega on saadaval ainult suvand "Muuda pildi tüüpi".

  Tehke macOS Mojave'is kiirtoimingud

 7. Valige jaotises „Muuda pildi tüüpi” vorming, millesse soovite pilte teisendada. Meie puhul valisime JPEG-vormingu. Kui soovite, kohandage käsk soovitud ikooni ja / või värviga. Valige suvandis "Praegu aktsepteeritav töövoog" "Automaatne (fail või kaust)".

  Tehke macOS Mojave'is kiirtoimingud

 8. Pärast seda avage lihtsalt ülemisel ribal menüü Fail ja klõpsake nuppu "Salvesta". Sisestage toimingu nimi, näiteks „Teisenda JPEG-ks” ja valige „Salvesta”.

  Tehke macOS Mojave'is kiirtoimingud

 9. Klõpsake süsteemieelistustes valikul Extenses ja seejärel valige "Finder". Äsja tehtud toimingut ei pruugita kontrollida; märkige ruut ja kui Finder on sellele kiireks juurdepääsuks valmis.

  Tehke macOS Mojave'is kiirtoimingud

Nagu me ütlesime, on süsteemil juba mõned eelkonfigureeritud toimingud, mis põhinevad emakeelse macOS-i või kolmanda osapoole rakenduste pakutavatel teenustel. Kui soovite selle toimingule Finder lisada, valige lihtsalt üks, mida kasutasite süsteemieelistustes.

Mida arvate Aes Rpidase macOS Mojave funktsioonist? Loodame, et see õpetus aitab teil oma lemmiktoiminguid kasutada ja kohandada. Kui teil on muid küsimusi macOS-i, iOS-i, watchOS-i või tvOS-i funktsioonide või teenuste kohta, avage lihtsalt meie õppeosa.

Seonduvad postitused

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH