Siit saate teada, kuidas oma Android-nutitelefonis Bluetoothi ​​abil ühendust luua

Jätkates meie artiklite sarja, mille eesmärk on selgitada nutitelefonides eksisteerivaid funktsioone ja funktsioone, mis võivad Androidi operatsioonisüsteemi kasutajatele arusaadavaks osutuda väga funktsionaalseks. Heidame pilgu Bluetoothi ​​funktsioonile, mis asub mobiilseadme seadete menüüs. Eile avaldasime teema, kuidas WiFi-d kasutada, Selles teises artiklis õppisite Androidi 4.0.4 kasutavas nutitelefonis Bluetoothi ​​sisse ja välja lülitama.

Bluetooth on sisse lĂĽlitatud

Bluetooth on lühimaa traadita sidetehnoloogia, millega seadmed saavad teavet vahetada umbes kaheksa meetri kaugusel. Bluetooth-seadmega ühenduse loomiseks peate oma mobiilseadmes aktiveerima Bluetooth-funktsiooni. Seejärel tuleb seade „siduda” mõne muu seadmega, näiteks nutitelefoni, tahvelarvuti, peakomplekti või isegi kõlariga, et need kaks seadet saaksid üksteisega turvaliselt ühendust luua.

Bluetoothi ​​aktiveerimiseks avage seadete menüü, klõpsake teisel teemal Traadita ja muud võrgud, Bluetooth, märkige suvandid sisselülitatuks. Nagu ülaltoodud pildil näha.

Siduge oma nutitelefon Bluetooth-seadmega

Pärast selle traadita sidetehnoloogia valiku lubamist tuvastatakse Bluetooth-aktiveeritud seadmed kohe ära, kuid see ei tähenda, et saaksite neid paaristada. Selle lubamiseks klõpsake fraasil “Muudele Bluetooth-seadmetele nähtamatu” ja kohe näete:

Bluetooth on visuaalselt aktiivne

Kui teie nutitelefon lõpetab otsimise enne, kui muud seadmed on valmis, puudutage nuppuOtsige seadmeid“.

Ăśhendage Bluetooth-seadmega

Puudutage saadaolevate seadmete loendis selle seadme ID-d, millega soovite siduda, Bluetoothi ​​sidumiseks on vaja parooli, nagu on näidatud alloleval pildil:

Bluetoothi ​​sidumine

Mõlemad seadmed saavad selle teate ja mõlemad kasutajad peavad toimingu lõpuleviimiseks klõpsama nupul „Seo”. Väga oluline on, et mõlemad seadmed peaksid olema nähtavad.

Seadistage oma seadme Bluetooth-funktsioonid

Avage Bluetoothi ​​täpsem menüü, saate oma seadme ümber nimetada ja suurendada seadme nähtavuse ajalõppu, mis võib saabuda tund tagasi või olla isegi piiramatu:

Bluetoothi ​​menüü

Andmete ĂĽlekanne

Kui teie nutitelefon on ühendatud mõne muu seadmega, saate teavet vahetada umbes kaheksa meetri kaugusel. Näiteks teistele kasutajatele piltide saatmiseks jagage lihtsalt Bluetoothi ​​kaudu, valige adressaadid ja edastage faile. Kui nõustute, ilmub teie ekraanile allpool hüpikaken, lihtsalt aktsepteerige toimingut ja fail salvestatakse jaotisse „Vastuvõetud failid (sellele pääseb juurde seadme Bluetooth-funktsiooni seademenüü kaudu:

Jagage Bluetoothi ​​andmeid

Bluetooth-seadmega ĂĽhenduse katkestamiseks toksake paaritatud seadmest vasakul asuvat seademenĂĽĂĽd ja tĂĽhistage ĂĽhenduse loomine.

Bluetoothi ​​keelamiseks tühjendage lihtsalt suvand sisse Kinnitage rakendus> Traadita ühendus ja võrgud> Bluetooth.

Nõuanne. Kui te seda ei kasuta, keelake Bluetooth-funktsioon, et pikendada aku eluiga. Pange tähele, et näiteks lennujaamades on Bluetooth režiimile lülitumisel välja lülitatud.