Siit saate teada, kuidas turvalist ja dĂĽnaamilist parooli luua

Öeldakse, et elus on ainult kaks kindlust: surm ja maksud. Kuid tundub, et on veel kolmas kõnekäänd, mis tahab olla purunematu: kõik veebis on pidevalt ohus.

Olgu see väikeettevõte või suurettevõte, teenus, mida kasutatakse palju või vähe, olgu siis isiklikul või tööalal, näib, et kõik andmed, mis veebikasutajal on, on pidevalt ohus. Kui nad ei olnud NSA-taolised turvaagendid, olid nad häkkerid, kes muutusid targemaks ja ambitsioonikamaks.

Näide on hiljutine rünnak eBay andmebaasi vastu. See on hea profiiliga ettevõte, kuna see on seotud veebikaubandusega, sellel on turvalisuse tase, mida enamikul ettevõtetel pole, kuid ta on varastanud kasutajaandmeid, sealhulgas paroole.

Probleem on selles, et isegi pärast paroolide muutmist eBay-le juurdepääsemiseks ei ole Interneti-kasutajad probleemidest vabad. Kui kasutate teise võrguteenuse registreerimisel sama parooli ja sama e-posti aadressi, peate ka selle muutma

Kui arvestada nende ja teiste juhtumitega, mis hiljuti juhtunud on, loetleb TeK allpool mitmeid kasulikke näpunäiteid, et luua paroolid, mis on turvalisemad, dünaamilisemad ja mida saab kasutada mitmel saidil, ilma et see oleks täielikult ohustatud. Kuid jällegi hoiatus: miski pole Internetis täiesti ohutu.

Tähemärkide arv ja tüüp

Ärge kunagi tehke panuseid paroolidele, milles on vähem kui kuus tähemärki, eriti kui kasutate ainult tähti. Ideaalis valige parool, mis on kaheksa tähemärki või rohkem. Veelgi ideaalsem on selles kombinatsioonis kasutada numbreid ja sümboleid, kasutades ka suurtähti. Siin on mõned näited julgeolekujõudude suurendamiseks.

textapo

textapo2014

tekst @ po2014

TekS @ po2014

Ă„ra ole liiga selge …

Uuringud näitavad, et endiselt on palju inimesi, kes kasutavad selliseid märksõnu nagu 123456 või isegi paroole. Täpne nimi, sugulase nimi, sünniaeg ja tähtsa sündmuse kuupäev on klišee, mida tuleks samuti vältida.

Kuna teil pole selleks häkkerit vaja, siis lihtsalt ööklaaside parim sõber või tuttav otsustas ümber pöörata. Järgmisel päeval ärgates olete kaotanud juurdepääsu oma e-posti aadressile ja võib-olla mõnele olulisele teenusele, näiteks Facebookile.

.. kuid ole isiklik valides

Hea parooli valimise nipp on kasutada sõnu, mis sulle midagi ütlevad, kuid mis on isikupärastatud. Naise eesnime kasutamise asemel moodustage üks sõna, mis ühendab mõne tema nime. Lemmikrestorani nime valimise asemel valige koostisosad ja lisage värvid, mis teile kõige rohkem meeldivad:

mariaalexandrasilva VS maryalexilva

tapamaja VS sinised kartulid

Kuigi esimestel oli rohkem kirju, oli neil ka rohkem loogikat kui teistel, nii et neid oleks lihtsam järeldada.

parool

Eristage paroole teenustest teenustesse

“Aga kas sa oled hull? Olen registreerunud enam kui 20 võrguteenuses, ma ei mäleta neid kõiki ”, arvavad mõned lugejad.

Siit tulebki eristav puudutus. Konkreetse parooli loomiseks kasutage iga teenuse nime. Valige kõigile ühine parool, kuid muutke see siis. Mõelge näiteks paroolile textapo14:

Google: textapo14GL või textapo14GGL

Apple: textapo14AP või textapo14APL

Vaade: textapo14OT või textapo14OTL

Spotify: textapo14SP või textapo14SPT

Idee on panustada kahele või kolmele kaashäälikule, mis teie peas seda teenust meenutavad ja seetõttu ei pea te kõiki paroole pähe õppima, piisab ühest ja ülejäänud lähevad sinna ühinemise teel.

Looge tähendusega juhuslikkus

Kas teil on elu moto? Kasutage seda enda kasuks. Kas teil on mõni lemmiklause? Muutke see turvarelvaks.

“Olla või mitte olla, see on kĂĽsimus”, võib luua snseqi parooli, mida saab tugevdada juba mainitud soovitustega: snseq14 SnseQ14 või SnseQ! 4.

Kasutage parooligeneraatorit

Kui olete tõeliselt pühendunud millegi loomisele, mida teised inimesed arvutiprogrammiga ette ei kujuta, tehke seda ise, kasutage ka arvutiprogrammi.

Veebis ja tarkvaraversioonides on palju lahendusi, mis aitavad teil seda ülesannet täita, kuid siin on kaks probleemi: te ei tea, kes teie jaoks parooli lõi ja teil võib olla raske seda kaunistada. Kui see juhtub, kasutab kasutaja uuesti põhiparooli uuesti, et seda kunagi unustada. Eespool mainitud trikkidega on asi vastupidi.

Ă„rge kunagi avaldage paroole

Nüüd, kui olete parooli loonud, peate mõistma, et te ei saa parooli kunagi avaldada. Kui peate seda tegema, jagage seda ainult naiste või äripartneritega. Aga seda vähem inimesi, kes teavad paremini.

Ja kui keegi küsib teie parooli, siis ärge seda kunagi avaldage, isegi kui see on teie pank või telekomioperaator. Kas sa tead, miks? Kuna nad ei küsi kunagi paroole, ainult häkkerid või petised.

Vältige parooli sisestamist kahtlastesse teenustesse, sest kui te pole täiesti kindel, ei tohiks te oma elus üht kõige väärtuslikumat vara veebis avaldada.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi