Siit saate teada, kuidas Ubuntu ja Linux Mint mängimiseks valmis teha!

Paljud on jõudnud ajaveebidesse, kanalile Diolinux ja Facebooki gruppidesse ning küsinud, kuidas seadistada oma arvuteid, et nad saaksid palju mängida Aur läbi Steamplay või isegi mõnes teises poes Uplay, Päritolu, Battlenet ja EpicStore. Tänases postituses näitame teile, mida peate selle mängu käivitamiseks installima.

Alustame põhitõdedest, mis kontrollivad, kas teie GPU seda toetab Vulkan, mis võimaldab teil kasutada DXVK-d mängude käitamiseks nii Steami kui ka teiste poodide kaudu. Allpool näete, kas teie kaart on Vulkaniga ühilduv. On väga oluline, et teie GPU-l oleks Vulkanile täielik tugi, sest kui seda ei juhtu, ei pruugi mäng rahuldavalt toimida.

⏺ AMD veebisait koos Vulkani toetatud GPU-dega ⏺ Nvidia veebisait koos Vulkani toetatud GPU-ga ⏺ Inteli veebisait koos Vulkani toetatud GPU-dega

Pärast seda installime Nvidia ja AMD / Inteli uusimad draiverid. Esimesel juhul peame kasutama draiverit 415.27 ja teisel juhul Mesa 18.3 draiverit, et saada Vulkani uusimad värskendused ja juurutamine. Draiveri uusima versiooni installimiseks jätame 2 allolevat linki täieliku juhistega. AMD / Inteli kasutavatele töötajatele on soovitatav kasutada Padoka PPA-d.

⏺ Nvidia Ubuntu draiverid – kuidas installida uusim versioon samm-sammult!

⏺ Kuidas installida Mesa draiveri uusim versioon Ubuntu ja Linux Mint

MÄRKUS. See on draiveri versioon selle artikli loomise ajal, see sõltub lugemisajast, võib olla ka uuem versioon, palun pöörake tähelepanu nendele üksikasjadele.

Valikuline samm, mis võib ühilduvust parandada

Kui kavatsete kasutada Steamplay-d, piisab lihtsalt sobiva draiveri installimisest, kuid kui soovite mängude käitamiseks teistest poodidest kasutada tööriista nagu Lutris, kuigi Lutris vastutab kõigi kohanduste tegemise eest üldiselt, on ühilduvuse suurendamiseks võimalik installida mõned teie süsteemi tõelise veini lisandmoodulid. Kõigepealt peame lubama 32-bitiste arhitektuuride toe, seda on lihtne teha, avage terminal ja tippige (või kleepige) järgmine käsk:

sudo dpkg --add-architecture i386

NĂĽĂĽd installime Wine-Stable Synapticu kaudu ja otsime need paketid sealt: veinikindel (3,0–1 tuun1); libwine (3.0-1ubuntu1); libwine areng (3,6-1); vein64 (3,0–1 tuun1); vein64-areng (3,6-1); wineprefix ja font-wine Linux Mint’i puhul saate otsida ka otse rakenduste poest, pole vaja Synapticut vajada, Ubuntus peate kasutama Synpaticut või kasutama terminali ĂĽksikute pakettide installimiseks “apt” abil. Kontrollime nĂĽĂĽd, kas Vulkani paketid on installitud, kui kasutate Nvidiat, kui draiveri installimisel on Vulkani tugi aktiveeritud, seega pole vaja täiendavaid toiminguid teha.

Kui kasutate AMD või Inteli, veenduge, et Driver Mesa installiks paketi mesa-vulkan-draiverid. Nüüd pakend: libvulkan1; libvulkan1: i386 ja vulkan-tools Igaks juhuks, kui kasutate Nvidiat ja soovite seda kontrollida, otsige seda: libnvidia-gl-415; libnvidia-gl-415: i386 Pärast selle protseduuri läbiviimist on võimalik käivitada mäng Mass Affect 2 Origini kaudu Lutris, vaadake allpool olevast videost esitust lisaks juhi järkjärgulisele installimisõpetusele:

Lutrise installimiseks järgige nende õpetuste järgimist lihtsalt samm-sammult. Teine alternatiiv on selle allalaadimine otse rakenduste poest. Kui need paketid on installitud, saate mängida mänge, mis pole Steamis, näiteks Uplay, Origini, Battleneti ja Epic Store’i mänge (välja arvatud hetkel Fortnite). Pärast seda minge lihtsalt Lutrise veebisaidile ja otsige oma mängu ning kandideerige?

Loodan, et olete järgmises postituses, kallistused.