Siit saate teada, miks Google’i sõjad WhatsAppis ja Facetime’is Hangoutsi tapsid

Google I / O on otsinguhiiglase iga-aastane üritus ja selle eesmärk on tutvustada pealkirju, mida ettevõtted soovivad turule tuua. Sel aastal tutvustas Google huvitaval kombel kahte uut rakendust, mis kavatsevad WhatsAppiga peast vastu minna, kuid need võivad lõpuks Hangoutsi otseselt mõjutada.

Täna leiame turult mitu sõnumsiderakendust ning kõige kuulsamate seas on meil liidrid WhatsApp, Telegram ja iOS-i maailmas on meil Facetime, mis on eelinstallitud ainult selle seadme jaoks mõeldud Apple’i seadmetesse. Hangouts kui Google’i esindaja sellel võistlusel ei ole näidanud reageerimisvõimet.

Võib-olla sel põhjusel on otsinguhiiglane esitanud sõnumite ja videokõnede vahetamiseks kaks uut rakendust, need on “Allo” ja “Duo”, mis on saadaval Androidile ja iOS-ile.

Hangoutsi “surm” võib olla hind, mida Google peab maksma teiste teenuste kasutamise eest

google io põhiteate 2016 allo 2

Uus Google’i sõnumside rakendus / © Google

„Allo” on midagi enamat kui lihtsalt sõnumside rakendus, see võimaldab teil lõbusas ja intuitiivses liideses oma kontaktidega vestelda, kasutades oma Gmaili kontoga seotud nutitelefoni numbrit. Ikka saate kasutada emotikone nagu igas kiirsuhtluse rakenduses.

Rakendus analüüsib ka vestlust ja pakub vastuseid, mis võimaldavad kasutajate elu hõlbustada. Näiteks kui saite pildi, millel on kujutatud sünnipäevatort, võib üks automaatne vastus olla lihtsalt soovida oma kontaktile õnne sünnipäevaks.

  • Ruumid: Google’i rakendus ĂĽhendab nĂĽĂĽd YouTube’i, vestluse ja sotsiaalmeedia. Aga kas see töötab?
google io põhiteate 2016 allo 7

Allo pakub ka vestlusesisul põhinevaid ettepanekuid vastuste saamiseks / © Google

Sellel rakendusel on mõned lisad, mida me pole konkursil näinud, näiteks võime oma teksti laiendada, et tekitada rohkem emotsioone (eriti kuidas karjuda või tähelepanu äratada). Google Duo seevastu on pĂĽhendatud videokommunikatsioonile, mis lubab pakkuda konkurentidele kõrgekvaliteedilist teavet ja seda kõike koos Google’i teenuste integreerimisega.

google io põhiteate 2016 allo 18

Duo on Google’i panus videokõnedele / © Google

Üksikasjad on, et Hangouts teeb peaaegu kõike seda juba praegu ja täiendava funktsionaalsuse saab rakendada lihtsa värskendusega. Nüüd tähendab kahe uue rakenduse käivitamine samade teenustega, mida Google on juba pakkunud, iseendaga konkureerimist, mis toob kaasa vanima teenuse, antud juhul Hangoutsi, sulgemise loogilised tagajärjed.

Iga sõjaga kaasnevad kompromissid ja Hangoutsi “surm” võib olla hind, mida Google peab maksma muude teenuste eest, mis võivad turuliidritega vastuollu minna. Võib-olla loobus ettevõte uute rakenduste tähelepanu keskpunktis Hangoutsi värskendamisest uute funktsioonidega.

Olgu selge, et Google pole veel Hangoutsi lõppemisest teada andnud, seega peame ootama uue rakenduse ametlikku käivitamist, et saada teada Google Messengeri tulevikust.

Kas arvate, et Google loobub Hangost, et kasutada ära Allot ja Duot?