Intel Core i5

Siit saate teada, mis on tehnoloogia „Turbo Boost”, mis on saadaval Inteli protsessorites, mida kasutatakse iMacides, Macs mini’is ja MacBookides [Air/Pro]

Apple oli esimene arvutitootja, kes 2009. aasta märtsis kasutas Inteli Nehalemi protsessorite tootesarja – see oli esimene, mis selle tehnoloogiaga varustatud oli. Turbo Boost. Sellest ajast alates oleme läbinud “Sandy Bridge” ja nĂĽĂĽd Inteli kolmanda põlvkonna kiibide “Ivy Bridge” abil on see tehnoloogia arenenud ka oma versiooniks 2.0.

Mis saab aga Turbo Boost?

Intel Core i5

Tehnoloogia mõiste paraneb ajutiselt ja dünaamiliselt tund (helistama Ületamine) kiibid, kui nad töötavad alla võimsuse ja temperatuuri piiride, pakkudes seeläbi masinale rohkem töötlemisvõimsust, ilma et see kahjustaks selle efektiivsust.

Praegu kasutavad kõik iMacs, Macs mini, MacBooks Air ja MacBooks Pro sisseehitatud tehnoloogiaga kiipe. Tipptasemel iMacil on Intel Core i5 kiip neljatuumaline 3,2 GHz, kuid Turbo Boostiga võib see tõusta kuni 3,6 GHz – 13% tõus. Kõige võimsamal MacBook Pro-l on Intel Core i7 neljatuumaline 2,7 GHz, kuni 3,7 GHz – antud juhul on hĂĽpe absurdne 37%!

Turbo Boosti suurepärane kĂĽlg on see, et seda saab aktiveerida nii siis, kui arvuti on ĂĽhel sĂĽdamikul (teise gaasimisel), kui ka kahe või enama abil – sealhulgas kõik töötlemiseks saadaval olevad.

Neile, kes juba endalt küsivad: ei, seda tehnoloogiat on Macis võimatu käsitsi lubada või keelata. Kõik toimub automaatselt, OS X enda poolt. Neile, kes soovivad rohkem teada saada, on Inteli veebisaidil spetsiaalselt Turbo Boostile pühendatud leht.

Täna ei kasuta Apple oma Mac-is AMD-protsessoreid, kuid siinkohal tuleb märkida, et tootjal on ka Inteli omaga sarnane tehnoloogia, mida nimetatakse Turbo CORE-ks.

[tipdari[dicadoLucas Caton]