Singapur kasutab COVID-19 jälgimismeetmete hõlbustamiseks kohustuslikku registreerimissüsteemi - arvutid

Singapur kasutab COVID-19 jälgimismeetmete hõlbustamiseks kohustuslikku registreerimissĂĽsteemi – arvutid

COVID-19 pandeemia on pannud riigid esitama haiguste jälgimiseks tehnoloogilisi lahendusi, millest paljud on põhjustanud poleemikat. Singapuri puhul kuulutas valitsus teisipäeval kohustuslikuks, rakendades lahendust, mida ta määratles kui "digitaalset registreerimissüsteemi" ja mis kogub isikuandmeid sellistes kohtades nagu koolid ja kontorid. Eesmärk on, et süsteem "hõlbustaks kontaktide jälgimise jõupingutusi".

Selgitus ilmub SafeEntry veebisaidile, lahendusele antud nimi. Valitsuse sõnul kogub ja kontrollib süsteem andmeid QR-koodide, isikutunnistuste või vöötkoodikaartide, näiteks õpilaspiletite abil.

Aga kus seda süsteemi nõutakse? Asukohtade loetelu valiti lähtudes suuremast tõenäosusest, et elanikud on pikema perioodi jooksul või kinnistes ruumides lähemal. Teisest küljest laienevad tellimused ka ruumidesse, kus on "suur inimliiklus". Sel viisil palutakse kodanikel anda teavet oma nime, mobiiltelefoni numbri ja identifitseerimisnumbri kohta.

Kinnitage see

Kohad, nagu koolid, kontorid, haiglad, kaubanduskeskused ja supermarketid, on mitmed sihtmärgid. Lisaks käivitatakse süsteem järk-järgult ka taksodes, et toetada paremaid jõupingutusi tänavatel olevate kontaktide jälgimiseks. Sel juhul peab reisija kasutama QR-koodi, mis on autos saadaval.

Kohale sisenemisest võib keelduda, kui elanikud keelduvad registreerimisest

Kui kodanikud ei soovi süsteemis registreeruda, võib saidile sisenemise keelata. Neile, kes andmeid saata ei saa, teeb valitsus selle ettepaneku selgeks. "Vastamaks külastajatele, kellel pole QR-koode lugemiseks nutitelefoni või kellel puudub riiklik identifitseerimisloend, on selle teenuse abistamiseks soovitatav, et teenusel oleksid meeskonna liikmed erinevates sisenemis- või väljumispunktides, käsitsi kinnitamiseks spetsiaalsete mobiilsete seadmetega."

Forbesi sõnul astuti see samm pärast nõrka seotust Aasia riikides välja töötatud rakendustega. Seda rakendust laadib alla vaid 20–25% elanikkonnast, kui hinnangute kohaselt peab selle taseme tõhusus olema vahemikus 56–80%.

Portugalil on ka lahingurakend COVID-19

Rakenduste kasutamine nakatunud kasutajate ja nende kontaktide tuvastamiseks nakkusperioodil on olnud vaieldav. See strateegia tekitas suure mõttevahetuse nende vahel, kes kaitsesid selle tööriista kasutamist elanikkonna kaitsmiseks, ja nende vahel, kes hoiatasid, et see on vaid jälgimisviis ja hoiatus privaatsuse sissetungimise ohu eest.