contadores estadisticas Saltar al contenido

Siri mitme keele tugi on kõigist virtuaalsetest abilistest endiselt parim

Keegi ei pea meile, brasiillasele, seletama kasutamise raskuste üle Krabi portugali keeles. Kulus seni, kuni virtuaalne assistent saabus Brasiiliasse ja isegi nii ei saanud me ikkagi nautida kõike, mis ette nähtud oli. Kuid kummalisel kombel viib asukoha määramise protsessi läbi Apple Reuters räägi sellest vinge teosest natuke.

Alustuseks, isegi kui kõik Siri ressursid pole portugali keeles saadaval, on meil vähemalt need olemas. Apple viis oma abilised enam kui 36 riiki 21 keeles. Võrdluseks: Cortana (Microsoft) on saadaval 8 keeles, Google Assistant 4 keeles ja Alexa (Amazon) ainult 2 keeles.

Nii et kohanemine teiste keeltega toimub väga põhjalikult, seda ka selgitatakse Alex Acero, kes räägib "rääkivat" meeskonda (kõne) autor Ma.

Apple asus töötama uues keeles, viies inimesed kõigepealt lugema tsitaate erinevate aktsentide ja murretega, mis kirjutati käsitsi ümber, nii et arvutid saaksid õppida räägitud teksti korrektsest esitusest. Samuti korjab seltskond mitmesuguseid helisid ja helisid. Sealt üles ehitati keelemudel, mis püüdis ennustada sõnade järjekorda.

Seejärel rakendatakse uue keele jaoks "diktaatre?iim", tekst kõneks tõlkija. Kui kliendid kasutavad diktsioonire?iimi, lööb Apple väikese osa helisalvestusest ja muudab selle anonüümseks. Inimesed transkribeerivad taustahelide ja segatud sõnadega salvestused, mis aitab vähendada kõnetuvastuse vigade määra pooleks.

Krabi

Pärast piisavate andmete kogumist a häälnäitleja kõigi võimalike (põhiliste) vastuste registreerimine Siri poolt uues keeles ja seejärel nende vabastamine. Pärast seda, kui kasutajad on abilist kasutama hakanud, täiustatakse ja uuendatakse meeskonda iga kahe nädala tagant.

Apple'i kasutataval marsruutimissüsteemil võib siiski olla mitmeid väljakutseid. Oslo nimega abilise looja Charles Jolley sõnul ei saa te kõigi keelte jaoks vajaliku süsteemi loomiseks palgata võimalikult palju kirjanikke. Niisiis, ma pean vastused sünteesima ja see võtab aastaid.

Seda probleemi tunnevad aga juba Siri loojad, kes töötab nüüd saates "Viv". Täpselt selle probleemi lahendamiseks loodi uus, veelgi nutikam süsteem. Daivi Kittlaus, Vivi tegevjuht ja looja, ütles, et "ainus viis praeguse piiratud funktsionaalsuse versiooni ületamiseks on süsteemi avamine ja maailmale laskmine neid õpetada."

Praegu on Apple selles osas parem. Kuid ilmselt võib ta silmitsi seista veel ühe hea terasekonkurentsiga, kuna Vivi omandas Samsung ja tõenäoliselt aitab see ettevõtte uut virtuaalset assistenti, nimega Bixby.