Siri sidemed Google'i abimehega on populaarsed, toob Microsoft välja

Siri sidemed Google’i abimehega on populaarsed, toob Microsoft välja

IOS-i ja Androidi maal pole raske ette kujutada, et nende platvormide digitaalsed assistendid on maailmas kõige populaarsemad; Lõppude lõpuks on miljardeid seadmeid, mille toiteallikas on Krabi ja edasi Google’i abimeesiga. Uuendus on aga see, et kumbki pole uuringute järgi teistest populaarsem “2019. aasta hääleteade”, mille on välja andnud Microsoft.

Sel juhul tuleb sisse Apple’i digitaalne abistaja Google’iga 36% populaarsus, jagades edetabeli, mille hõivab ka Amazoni digitaalne assistent, Alexa (25%) ja Microsoft, Cortana (19%). Nagu me ĂĽtlesime, seletatakse seda erinevust osaliselt asjaoluga, et Siri ja Google Assistant on nutitelefonide ja mobiilituruga tihedamalt seotud, samas kui Alexa on rohkem keskendunud Amazoni nutikõlarite reale.

Uuringus, mis hõlmas umbes 7000 kasutajat Suurbritannias, Indias, Austraalias ja Kanadas, uuriti ka kõlarite turu ja tehisintellekti ressursside suhet. Microsofti sõnul kasvab digitaalsete assistentide kasutamine heliseadmetes “iga aastaga ja liigub inimvõimete laiendamise suunas”.

Selle digitaalse ressursi kasutamise kohta otsis 72% vastanutest saadaolevate assistentide (Siri, Alexa, Google’i assistent ja Cortana) abil häält; 35% kasutab nutikõlarite otsimisvõimalusi; Nutiteleri kaudu otsis 36% kasutajatest; ja 31% kasutab seda sõidukites. Mis puutub häälkäsklustesse, siis 52% kasutajatest kasutab digitaalsete assistentide (näiteks “Mis seal ikka, Siri”) helistamiseks saadaolevaid ressursse.

Samal ajal märgib Microsoft, et eraelu puutumatus on digitaalsete abiliste kasutajatele kõige suurem mure. Täpsemalt öeldes tundis 52% vastanutest, et nende isikuandmed pole turvalised, samas kui 41% kasutajatest oli mures, et ettevõte “aktiivselt luurab” toimingute ĂĽle. Neist 36% väitis, et ei soovi oma andmeid ettevõttega jagada ja 31% inimestest usub, et nende teavet ei peeta privaatseks.

Microsofti täieliku aruande leiate siit [PDF, em inglês].

AppleInsideri kaudu